Guestbook libr vizitues


Dein Name:
Deine Homepage:
Deine Nachricht:

<- Zurück  1 ...  22  23  24  25  26  27 28  29 Weiter -> 
Name:Ilmi T. 
Homepage:http://www.ILMI -VUSHTRI.TK
Zeit:17.11.2007 um 08:48 (UTC)
Nachricht:pershendetje pere zotri Syla i lexova sot komentet tuja me vjen mie qe jeni inkuadru pere te dhan ndihmesen tuaj per perpilimin e kti veb faqeje edhe ne sqarimin e gjerave .e ne fillim zotri Valton ka kerku ndihmen e atyre qe kan dioni ma te madhe ne kultivimin e pllumbave ne Kosov e me gjer ne trojet shqiptare .Ne me munsit tona sado pak i kemi dhan ca shenime pore nuk dote thot ase ne jami te perkryer ,dhe se dote thot se kto nuk mund te ndrrohen:sa per Krrihsjellsin (dynekun)si e emroni ju ne kemi mar shenime ktu nga gjermanet po edhe sa veqori qe ne ikemi diktu te ky pellumb,kutse te engjellushat Ilire ne keni msu nga kolegu apo bashkatdhetari yne ne Norvegji z.Enver Gashikta pllumba kultivohen ne gjermani dhe quhen Gimfel tümler kurse ne na duhet argumente para gjermanve se ata e qhjn si pllumb te tyre .duke ju pershendet presim edhe te dhana tjera nga ju e gjith ata qe kan dioni ne ket lami qe ta kompletojm ket web faqe tonen qe e lifoj zotri valton ademi me rrespekt

Name:endrit
Homepage:-
Zeit:16.11.2007 um 19:01 (UTC)
Nachricht:po bre syle allale te kofte per ket histori qe na tregove.po ishala sa me shpejt edhe libri yte me dale se e verteta jeni nje nder anegdote sa i perkete pllumave kovovare.respekt;)

Name:Syla
Homepage:-
Zeit:15.11.2007 um 20:51 (UTC)
Nachricht:Nga shkrimi i djeshm, unë sodë kërkoj ndjes nga stafi ijuaj dhe në veçanti kërkoj falje nga vizitorët e web faqes Pëllumbat e Kosovës.

Përgjegjëjes për bashkëpunim në punë, ju them të vërtetën se jamë shum i angazhuar me puntë e përditëshmëris, pastaj koha me pëllumbat dhe familja nuk lejojn të mirrem me aktivitete tjera. Keni të drejt të thoni faleminderit apo mjaft, një kurrajo ma shumë, jo për kritik porë për një punë tuajën ma të mirë, keni shkrujt për Dunekun, mendimi imë ësht se dunek për Shqiptarët nuk ka, fjala Dunek ësht fjal Turke fjalë e një robrusi 500.veçarë, keni përmend sa unë ju kuptova kryqëzimin e pëllumbit Prishtinës me një pëllumb Orjental, keni përmend se ësht pëllumb rrotullus.

Mendimet e mija janë ndryshe ky pëllumb nuk ësht rrotullus po ky sillet rrethtrupit të vet gjat aterrimit, pëllumbi Orjental rrotullohet, andaj vjen ndeshë kryqëzimi me vetëvetën për standard të tillë, andaj edhe ma keç sipas mendimit tim se ky nuk ësht pëllumb i shekullit 19. dhe nuk ësht pëllumb i Persijes se pëllumbi Orjental ka origjinën Persijane.
Pëllumbi i Prishtinës apo pëllumbi i Kosovës ësht pëllumb i Principatav Ilire.
- Juve ju ngel ku zhvillonin aktivitetet e veta këto Principata?
- Pëllumbi i Prishtinës apo pëllumbi i Kosovës në cilin vitë u regjistru në ceklopedin Botrore të tre autorve Gjerman Rasat e pëllumbave të Botës dhe kush bashkpunoj me këta autor?

Dunek nuk guzojm ta qujm ne Shqiptarët po Krahësjellës. Sqarim Gjermanët e quajnë rrotullusin pëllumb Rrolerë. Me këte nuk mposhtemi ne pse e quajm pëllumbin e Prishtinës Krahësjellës.

Duke ju përshëndet kërkoj ndjes edhe nga ky shkrim që u mundova të sqaroj rreth emrit Krahësjellësit e të mos e thrrasim turqisht pëllumbintonë autokton denbabaden.

oke Naim, kalumnga Xerroja dhe poshkojm kahë njishi.

Kommentar:zotri sula falminderit per ket sqjarrim..

Name:Naimi
Homepage:-
Zeit:15.11.2007 um 20:45 (UTC)
Nachricht:Z.Syla hajde de shkruaj per histori te pllumave. Une per veti lexoj te shkijet rreth pllmave edhe historise se pllumave. Ama nese din me mire atehere te lutem qe shkruan se kritika pa fakte eshte ZERO

Name:valton
Homepage:-
Zeit:15.11.2007 um 17:05 (UTC)
Nachricht:Zotri. Syla.eshte nje veqanti e vertete qe je regjistru ne ket liber vizitues.falminderes.zotri syla na fale nese kemi bo fare gabimi teksti. .po nese ka mundesi me na i permirsu gabimet edhe tekstate qe ikena shkrujte.. .sa i perkete pllumave(ilir)..te lutna lajmronu,ta sqarojm sa me mire. edhe tekstin ta deklarojme sa me mire.te fala perzemerishte

Name:v vorfaj
Homepage:-
Zeit:15.11.2007 um 00:21 (UTC)
Nachricht:ket historin e ktyne pllumave ilir nuk jam une qe e kam s hkt=ru zotri syla po tjeter kush te pershendes flm per komplimente

Name:Syla
Homepage:-
Zeit:14.11.2007 um 21:46 (UTC)
Nachricht:Valdet, ke ba mir për këte faqe,të lutëm kujdes në të dhanat që aplikoni në mënyr jo serioze,shkurt nuk njihni historin e pëllumbëtaris dhe jeni shum i thjesht në të dhanat si p.shembëll Ilirian qka ësht, shkruaj pëllumbat Ilir, të them se ky pëllumb në panairin e par në vitin 1824 pa Shqiptarët zuri vendin e parë në Dezdren të Gjermanis.Zotri i nderuar unë e njoh historin e pëllumbëtaris shum mirë se kam të përfunduar edhe një libër për pëllumba po ende si për mërzi ende nuk e kam paraqit për opinion, andaj kujdes se faqën tuaj nuk e lexon vetëm, ju e keni qit vehtën në pazarë andaj mosë u idhëro nga çasja ime, të përshëndes përzemërsishtë.

Name:Roli
Homepage:-
Zeit:14.11.2007 um 19:12 (UTC)
Nachricht:Tung a jeni mir ,e di Valdet qe ka pllumba po shum shtrejt je ka i shet! shoki tung ju pershendes,klm

Name:v vorfaj
Homepage:-
Zeit:13.11.2007 um 21:41 (UTC)
Nachricht:ka plluma shenon po veq pare a ki se shka dush ka ju pershendes valdet vorfaj

Name:ramadan 
Homepage:http://www.danitippler.de.tl
Zeit:13.11.2007 um 21:40 (UTC)
Nachricht:o mir mrama o valton faleminderit per komplimentin qe ma e kishe ba ... une gjndem gjithashtu ne germani ne minhen kam tiplera te kolthofit edhe dyneka e gjylija te pershendes edhe te uroj shum fat edhe suksese te metejshme ne sport... ju pershendes te gjithve nga dani nga mitrovica.

Name:toni
Homepage:-
Zeit:13.11.2007 um 17:44 (UTC)
Nachricht:o ilmi pershndese mirre e pate per rollin po leje kejt po edhe maca ja ka anger plluma eqetash ase ne shkolle spo
shkon hahahahaa ajgare roli pershemdetje:)

Name:Ilmi T. 
Homepage:http://WWW.ILMI-VUSHTRI.TK
Zeit:13.11.2007 um 17:30 (UTC)
Nachricht:tung toni po thuj kti rolit te shkoj ne dhkoll se shenonat ja hupin shkollen hahahahahah ju pershendes

Name:toni
Homepage:-
Zeit:11.11.2007 um 16:17 (UTC)
Nachricht:tung.roli po zore eshte per pllumate shenonit se kogja edhe jo qe jan shtrejt po ralle mundesh mi gjete

Name:-
Homepage:-
Zeit:08.11.2007 um 20:15 (UTC)
Nachricht:hej njerz a ka naj kush ktu pllumba tippler qe jeton ne kosovë ? Se jom i interesun per do pllumba tippler raca (shannon)bile mu kan nese ka dikush edhe qe i ka per shitje ne te me kontakton ne email, roli_boy999@hotmail.com . ose ne telefon +37744377586 ok tung .

Name:-
Homepage:-
Zeit:02.11.2007 um 19:52 (UTC)
Nachricht::'(

Name:-
Homepage:-
Zeit:28.10.2007 um 18:34 (UTC)
Nachricht:Nuk e di a kishi pasë mundësi me e rrit këte web faqe me ba ni forum e me pase mundesi edhe musfirt me ba foto albumin e vet,si ne disa faqe tjera sepse aty vlla po e nij veten si i huj e nese ka nevoje te paguajm diqka ma mire te pagujme e ta kemi nje web shqiptar se po me doket qi pllumagji kemi mjaft

Name:Roli
Homepage:-
Zeit:27.10.2007 um 19:46 (UTC)
Nachricht:hej njerz a ka naj kush ktu pllumba tippler qe jeton ne kosovë ? Se jom i interesun per do pllumba tippler (shannon) nese ka dikush ne te me kontakton ne email, roli_boy999@hotmail.com . ju pershendes e kaloni mir tung tung

Name:sami
Homepage:-
Zeit:27.10.2007 um 14:21 (UTC)
Nachricht:vetem perpara djema super web;)

Name:Akija 
Homepage:http://www.sar-b.ch/WEB%20ALBUMI%20%20za%20%20TIPLER/index%20ZA%20golubi%20Tipleri.html
Zeit:19.10.2007 um 19:44 (UTC)
Nachricht:Selam bravo Valton

Name:Roli
Homepage:-
Zeit:19.10.2007 um 19:07 (UTC)
Nachricht:tung shum mir webi veq perpara e suksese . ju pershendes

..::: Pllumbajtesit dhe pllumbat:::...
 
Mirre se vini argetim te kendshem ju deshiron web tim pllumbatekosoves
 
Myspace Layouts
..::www.pllumbatekosoves.de.tl ::..
 
NJE SPJEGIM I SHKURT
: te gjidha kto rasa qe ikemi permend po kultivohen ne kosov.

po perveqe dunekit edhe gjulive.
kta plluma tjer nuk jan ne libra te botes.jan si raca te pa ngjofshem
..shpicat e pejes ikan shpale si pllumi i bosnjes.,pllumi ilir po permendet se eshte pllum i gjermanis,...
....
 
per gjdo paskjarim edhe pytje lirisht mundeni me kontaktu
edhe ne kto email adresa
djelli@hotmail.de player_o1@hotmail.de
....
 
web meister .RAMA.

 
falminderit miqte dhe shokt per viziten ne ket web 309413 Besucherfalminderes
Diese Webseite wurde kostenlos mit Homepage-Baukasten.de erstellt. Willst du auch eine eigene Webseite?
Gratis anmelden