Pllumbat (ilir)Kjo eshte nje ndrer Race e vjeter te Balkanit ashtu qujtur Plumi (ilir)siqe e dijme edhe dina qe Prejardhja jon (Ilirian ) eshte nje ndere Populates me te vjeter Balkanike..Po edhe kjo race e pllumave eshte nje nga raca me te vjetra  Balkanike . Cila u koltivu me qindra vite edhe shekujt.  Po  sa i perkete Kosoves kjo race eshte eralle ..me shumti gjindete ne vise bregdetare sidomose ne Dalmaci dhe ne vise tjera bregdetare te kroacise edhe Male te zi..pamja eshte keshtu  shqepi i gate e i hole.me ngjyre te bardhe .trupi ngjur te kuq e kraht te zi. bishti izi zakonishte 12 penla.Kemt te kuq dhonjt te bardh,syt te rumbulakt vetla zakonisht te kuqe.Hijeshin ja jep po ashtu edhe kaqurrub ne kry  qashtu qujtur(shpice)?...do flaje edhe per ket race.Siqe edini se ne lumin e njohur (danub)ne Balkan eshte gjetur nje statue nje pllumi .pamja si ne foto te pllumit. tradita e vjeter (ilire).edhe do shqarime redh pllumit ilir.. mas shrimeve te do shkrimtarve jugoslav.po permenden dy loje te pllumave ilir.siq po sheni ne foto po edhe nje loj tjeter me kaqurum gati ter koken e plumit edhe ngjyra lara..po trup shum me i madhe..
Die letzten Kommentare zu dieser Seite:
Kommentar von Shqiptar, 14.02.2017 um 02:33 (UTC):
Po kam pellumna ilir
Dhe pellumneshat ilire arta.
Janë nje rrace teper e veçantë dhe shume te shpejte. Jane te veçante sepae nuk çiftezohen me asnje rrace tjeter.
Kam 62 copë dhe si shes.

Kommentar von kerim, 06.02.2016 um 15:19 (UTC):
kush ka pellumba ilir me shit ju lutem me shkruani ne tel. 0038975441854

Kommentar von diti, 26.12.2014 um 09:50 (UTC):
une veq maj plluma ilir per me flutur 3 or mashum jo do do sdin as mi majt kur nuk din tani thojn sen nuk vyn :-

Kommentar von rremi, 12.02.2014 um 19:18 (UTC):
o papak po e po e dini se kjo asht lloj gugutke e eger o debilla se para lufte skeni pa ksi pllumi kurr o duda ani ju qi i thoni veti pllumagji te karit po i thoni pllum ilir hini ne vikipedi ju tregon prejardhjen tung rremi

Kommentar von Canada Goose Expedition Parka On Sale, 11.12.2013 um 21:46 (UTC):
Q suene la tambora en el cielo q? ya llego la GRAN SEÑORA la diva de la banda JENNI RIVERA
Canada Goose Expedition Parka On Sale http://www.aninga.eu/public/pdf/saledeals.aspx?6

Kommentar von bedri, 02.12.2013 um 21:34 (UTC):
tung po te them Burim edhe spari te pershendes sepse je njohes i pllumbave po qfar pllumbi Ilir e vertet asht siq ke shkrue ti por keta matrapaz nuk jan njerz qe mbajn pllumba prej vullnetit shpirtror por jan thjesht njerz TUGJAR Si thot populli jon i kan per perfitime personale edhe mendojn si kerkush sdin veq keta por t
kta nerz jan shum te rrezikshem my pllum prej anglie asht sjell ne ballkan ne Kroaci edhe thirret Zimovka ska as nji lidhje me pllum ilir tung klm

Kommentar von gjilan, 30.11.2013 um 21:50 (UTC):
Ai pellumb qe nuk mundet me fluturu si kurse pellumbi ilir tek une nuk mundet me kerku as Grun e as Kallamoq

Kommentar von Uki Ilir, 29.09.2013 um 06:30 (UTC):
Ti Burim Budalla a din me lexu a jo. http://www.sombor.org.rs/clanci/020402.html

Kommentar von edoris, 05.09.2013 um 19:17 (UTC):
fdjkdkdjjd

Kommentar von Burim, 21.05.2013 um 11:29 (UTC):
Po pse po rren pllum ilir a veq qe osht kuq e zi a te tregoj une ty se une Jetoj ne londer kta jan plluma thirren archangel kushton £15 njo jan anglez po qfare ballkani Leni kto budallaki mos te nin naj kush tung

Kommentar von koka, 28.04.2013 um 18:50 (UTC):
kyy pellumb eshtee shum i miree eshee i mrekellueshemm e keshtuu.......?

Kommentar von mergim malsiu, 15.03.2013 um 16:15 (UTC):
ej edhe une e kam nja te bordh esht i but dhe e kam me shit nese doni hajdi un jam nga kaqaniki ka ardhur vet esht i but nr tel 044608399

Kommentar von rini, 21.12.2012 um 13:20 (UTC):
a bon pa pare :-

Kommentar von rrezearta, 11.12.2012 um 17:37 (UTC):
me sume komente :-

Kommentar von Pellumbi Ilir, 11.11.2012 um 21:41 (UTC):
o ti Iliri i Vertete une ndoshta per ty jam Papak por ju per mua Jeni Narkoman

Kommentar von Iliri i Vertet, 15.10.2012 um 20:37 (UTC):
Spo te vjen bre marre po qar pervoje paske bre leje mos rrej, qka dashte ti pllumi ilir me flutur 14 ore a a mos dashte mu sjell deri ne tok, He more shoq shiqo niher vjetersin e tij sa e ka ather e kutpon qka ke than e qka ke beteru marre duhet me te ardh more papak

Kommentar von pellumbi ilir, 10.07.2012 um 17:59 (UTC):
nga pellumbi ilir vetem nese doni ti mbani per hater te ngjyres se per tjeter nuk ka kurgjo ne ta dhe ne veqanti duheni ti mbani ne kafez ne vete se jan te rrezikshem per pellumbat tjer dhe per zojt dhe vezet e pelumbave tjer se kam provoj ne ta qe 8 vite me respekt

Kommentar von ekremi nga isniqi 26,05,2012, 26.05.2012 um 18:49 (UTC):
jam interesum per dy plluma ilir por mekan me ngjyr te zez dhe te mavit ju pershendes

Kommentar von erlind sufja, 18.04.2012 um 17:36 (UTC):
kampionat e mi pellumba garosh

Kommentar von o Rrem Vushtrije, 08.03.2012 um 19:20 (UTC):
Ngo eshte nje fjal qe folet po ja futshe si Kau Peles te kisha keshillu lexo ma shum edhe shiko se i cilave trojeve i perket ky pellumb i bukur

Kommentar von rremi vushtrri, 04.03.2012 um 18:35 (UTC):
ne fakt ky plumb asht i marrun nga gjermania e tash i thoni se esht pllumb ilir jo o shok mor u mashtroni nga njerzit si ky gagica se ky asht tumbler gjerman e mor u bazoni ne ngjyra kuq e zi po shkoni ne wekipedi e shiqoni prejardhjen e ksaj rase me rrespekt rrem vushtrria

Kommentar von Bekka, 22.01.2012 um 08:13 (UTC):
shum i mir te koka ky Pellumb kuq e zi

Kommentar von bledi, 18.09.2011 um 14:07 (UTC):
shum bukur

Kommentar von Arben Gagica Gjilan, 20.06.2011 um 10:25 (UTC):
www.unioni.org

Kommentar von Arben Gagica Gjilan, 14.06.2011 um 08:20 (UTC):
Njoftohen te gjithe Shoqatat e Pellumbave dhe te gjithe Pellumbajtesit se mund te fillojm me regjistrim dhe me zgjedhjen e Kryesise ne

Federata Unioni i Pellumbave te Kosoves
presim te bashkohemi dhe per te mar pjes me te gjitha racat e pellumbave ne gara

kontakti: 044-855-794
eposta: federataunioniipellumbavetekosoves@hotmail.com e regjistruar ne Ministrin e Sherbimeve publike te Kosoves posedon Certifikaten Statusin dhe Ligjin e Shoqatave me respekt Arben Gagica

Kommentar von Arben Gagica Gjilan, 30.05.2011 um 11:07 (UTC):
po bre mir eki se une pa pare keta i kom maren se mu fal mi paska dhon najkush qe meja fal une naj kunja shiko ti turpin tond

Kommentar von luani gjermani, 29.05.2011 um 08:48 (UTC):
he more arben gagica a me keta pellumbat ilir po deshiron te pasurohesh 70 euro nje qift nuk te vjen turp, ju jeni kryetari i unionit te pellumbav ju deshiron qe keta pellumba te kthen prap ne token e tyre turp per ju, nese doni qe keta pellumba te kthen ne kosov dhe te kulivohen duhet ti shperndani falas me kusht qe edhe ai qe i merr me ju fal dikujt tjeter 2 copa dhe duhet te kombinohen. e ti mundohesh me u pasuru me pellumba te falur turp. ne gjermnani kushton 15 euro 1 pellumb kurse ne kosov 35 turp per ju si kryetar i unionit te pellumba ju nuk e doni pellumbi por paran ore mjer.

Kommentar von NJOFTIM, 20.05.2011 um 17:59 (UTC):
Njoftoj te gjithe Pellumbajtesit se eshte regjistru Federata Unioni i Pellumbave te Kosoves si organ Qendror i te gjitha Shoqatave te Kosoves qe kan te bejne me Pellumba presim te bashkoheni me respekt Arben Gagica Gjilan

Kommentar von TONI , 15.05.2011 um 19:53 (UTC):
Arben une do i blejta te ti bre po edi qe te kan meten edhe 8 copa Pellumba ilir po apo mi shet bre pash zotin edhe qata 8 copa Pellumba ilir se shum po me jesin ma rak ti boj edhe do ska lidhje qmimi tregom ne tel

Kommentar von Arben Gagica Gjilan, 11.05.2011 um 17:07 (UTC):
kam ne shitje 30 copa Pellumba Ilir kush eshte i interesuar lete lajmerohet ne numrin 044-855-794 nje qift kushton 70 ero

Kommentar von heto_bajri@hotmail.com, 05.05.2011 um 20:26 (UTC):
si munen mu ushtru pllumat ?

Kommentar von ARBEN GAGICA GJILAN, 10.03.2011 um 20:58 (UTC):
ja edhe imell adresn e internetit pellumbat-ilir@hotmail.com

Kommentar von ARBEN GAGICA GJILAN, 10.03.2011 um 06:27 (UTC):
une ikam 3 copa nje mashkull ekam ne shitje ja numrin e telefonit 044-855-794

Kommentar von ibro suharek, 09.03.2011 um 21:09 (UTC):
kush ka ksi pllumba bre ne ks a ban me dit se te fort kokan

Kommentar von GJILANI, 06.03.2011 um 18:57 (UTC):
keta pellumba jan origjinal te kosoves po keta pellumba nuk kan nejten ne kafeza atehere por keta pellumba kan nejten neper kisha apo neper manastire te kishave dhe shkijet ikan maren dhe ikan shumu pellumbi i kuq me kaquret dhe pellumbi i zi me kaquret eshte i kombinuar me kete rac

Kommentar von genta , 20.02.2011 um 15:11 (UTC):
:- qe un per 100 euro

Kommentar von habibi , 31.12.2010 um 07:43 (UTC):
pse e mbylli faqen qe nuk po mujm mo me shkru te nuredin sylejmani aty ne forumm i te krasjellsi i kosoves .............a...a..a.a?

Kommentar von ervin hoxha durres, 29.11.2010 um 16:28 (UTC):
s po kushtoj 1 cift nga kjo rrac

Kommentar von behar, 07.10.2010 um 18:06 (UTC):
ishin te bukur pellumba faliminderit a mi jep nja 22 se ishin te mir jam i remnikit asht ni ur edhe shkon drej katerta fill shkon ne te majt

Kommentar von Arben Gagica gjilan, 06.10.2010 um 10:22 (UTC):
NJOFTIM
Pershendetje pellumbajtes te nderuar nqoftse keni deshir te jet ne javen tjeter i themeluar dhe i regjistruar UNIONI I PELLUMBAVE TE KOSOVES ne Republiken e Kosoves ate her shkruani ketu Dokumentacioni eshte gati apo i kompletuar per me u regjistru UNIONI nqofste doni une mundem ta regjistroj edhe tregoni ketu duke shkruar koment

Kommentar von ferizaj lia, 26.09.2010 um 02:01 (UTC):
edi shoq nga gjilanni qe nuk esht ky pllumb rac e rahovecit se te rahovecit kum pas edhe vet

Kommentar von Gjilani, 15.09.2010 um 17:25 (UTC):
kjo nuk eshte raca e rahovecot por rac e krejt kosoves edhe eshte llogoja e kosoves te gjithe shtetet tjera e perkrahin nje qe te tyre vetem tek ne i keshin qerat tona

Kommentar von ferzaj lia , 03.09.2010 um 01:24 (UTC):
ky pllumb esht tipik pllumb ilir edhe mos diskutoni palidhje me sharje folni si njerz na duhet me pi perkrah kultivuesit e kti pllumbi per me zhduk racen e serrbis pllumbi i rahovecit nuk esht i serrbis po me vjen keq as tipare e peraferta si ka me pllumbat serrb as ngjyrat, pllumbat serrb zakonisht e kan ni ngjyr edhe e kan sqepin e zi qe juv thoj beograxhana mavra boza edhe ekan buqken e ngusht

Kommentar von xhaviti, 23.08.2010 um 21:18 (UTC):
shemi a ke me shit kesi plluma nese po sa po i shet parin shkruaje adresen

Kommentar von arta, 23.08.2010 um 08:32 (UTC):
shum i mir se te tjeret kosovaret tek sendet jan shum teb mir se tek msimi nga arta

Kommentar von shemii, 05.07.2010 um 10:09 (UTC):
edhe une kom ksi plluma shum te mir jon valla po ta kanaqin synin veq mi pa tung ju pershendes shemi nga prishtina

Kommentar von spo te vjen marre ty se qka ki shkru , 22.06.2010 um 10:36 (UTC):
ketu njerzit e shprehin mendimin e tyre e ti po fal ma palidhje se krejte te tjert bre

Kommentar von mara mara ahhhhh, 17.06.2010 um 06:37 (UTC):
spo ju vjen marre bre me shkru pa lidhje jo aney jo kney per kta pllumba ai qe nuk din per kta ma shum se 2 fjal ma mir eshte me kqyr veq qishty ne foto e mos me hap fort te gzunen goj a u bo tulifar bali u bo pulagji qka ska duhet me bo ni text kush me majt plluma kush jo qeveria e kosoves ok flm bislim edhe ti xen ...

Kommentar von Pershendetje, 28.04.2010 um 12:42 (UTC):
Ylber edhe dyneku shum i madh eshte por prap se parp po fluturon

Kommentar von ylberi_zvicer, 24.04.2010 um 18:42 (UTC):
pershendetje te gjithve pellumba te bukur ja shum
po s besoj cka munden me fluturu keta se shum te mdhej po duken

Kommentar von donjeta, 19.04.2010 um 16:59 (UTC):
o pllum je shum i keq

Kommentar von 2010, 19.04.2010 um 13:55 (UTC):
une kam me shit pllumat dy selvre si te dush mi blej ti 20eru ne fshati poslishti

Kommentar von luli , 23.02.2010 um 13:58 (UTC):
kush ka plluma me shit thir ne qit numer 045286720

Kommentar von bash hiq spo vyshin sen qita pllumbat ilir, 21.02.2010 um 18:05 (UTC):
sen spo vyshin pllumbat ilir ikam pa te arben gagica ne gjilan mashkulli ilir krejt pllumbat tjer ja kish qit prej kotecit keta ishin si shkijet edhe shqiptart qe skan qef me nejten bashk

Kommentar von Kuq e zi, 17.02.2010 um 05:34 (UTC):
Prishtina? Ok shum mir lexoje pra historikun mir deri ne fund aty ku e ke gjet Archengel apo Gimpel te gjermanet. "Prejardhja e keti pllumbi eshte nga Iliria" kshtu thot.

Kommentar von Skenderaj Drenic., 14.02.2010 um 11:42 (UTC):
Ka ksi pllumba edhe Ne Skenderaj te Drenices, edhe jan shum te hjeshem. po si rrites ishin shum te mir.
klm un jam mark ne tiplera veq te mir jan masi jan shqiptar.

Kommentar von prishtina , 13.02.2010 um 14:28 (UTC):
um vjen shume keq per dien ton pa kta plluma sjan ilir mos ja shikoni ngjyren o njerz ne anglisht thirren kta plluma archangle flm per mirkuptim

Kommentar von gjilani, 03.02.2010 um 16:59 (UTC):
ne gjilan kena pllumba ilir por nuk i shesmi po ne po i kultivojm ( i shumojm ) per me pasen krejt kosova por jo me ishiten por me ja falen njerzve

Kommentar von iliri, 03.02.2010 um 16:48 (UTC):
panair nuk ka ne kosov edhe nuk ka pasen po pllumbat ne panaire nuk shiten por ndrrohen e sa per pllumba ilir ka edhe me nja tre vende kush don me ble 15 ero qiftin

Kommentar von Pellumba ilir, 30.01.2010 um 20:39 (UTC):
Tash kan fillu Panairet ne Ks dhe mundeni me ble edhe pllumba ilir kush eshte i interesuar...

Kommentar von raincalijaa, 14.01.2010 um 00:53 (UTC):
shum t`fort a i shet bre dikush kta si ti shese tum tregoje te msn raincalee@raincalee.de

Kommentar von bica VITI, 13.01.2010 um 20:31 (UTC):
valla se dij a asht ilir a sasht po shum pllumba t bukur te kjan

Kommentar von gjilani, 02.01.2010 um 18:49 (UTC):
tashme ne gjilan jam kater pellumba ilir kan ardhun edhe 2 pllumba ilir nga gjermanija ne ne gjilan vetem se po i shumojm kysmet

Kommentar von gjilani , 22.12.2009 um 17:28 (UTC):
jena qu edhe na ne keto veb faqe si politikanat e kosoves e ishalla nuk mbesmi ne balontash se mujn me anulu naj gjytet e prap dohet me u shumu ma shum

Kommentar von Bedria Klin, 22.12.2009 um 16:02 (UTC):
Pllumagjit ne Kosov po shtohen me te madhe,mirpo pllumbajtsa shum pak po ka flm !

Kommentar von gjilani, 20.12.2009 um 10:57 (UTC):
let lexojn edhe keta te hujt literatur kosovare e le ta din se ka pllumba edhe ne kosov edhe prej kosoves qe kan shku ne evrop

Kommentar von ska nevoj , 07.12.2009 um 22:40 (UTC):
po leni kto pallavra se pa lexu literatur te huj nuk muni me dit cilet jan ata ecilet kta

Kommentar von gjilani, 05.12.2009 um 20:09 (UTC):
kush nuk mun me qet pllumba ilir ne maqedoni une kam qet te nje maqedon kish pllumba ilir 40 ero ekish qiftin ne qytetin e kumanoves

Kommentar von beniswe, 19.11.2009 um 17:10 (UTC):
agron ku jeton ne suedi une jam ne gbg eti kuje ton se edhe unejam merakli i pllumave tung

Kommentar von gjilani, 18.11.2009 um 17:30 (UTC):
keshyr mir ti drenicak pellumbat ilir kan qen ne gjilan dhe jan po shko keshyr te qaj shoku yt aka pellumba ilir dhe vete akan pasen qata ne gjilan pllumb ilir a osht e vertet qe nje mashkull me ka ardhun prej norvegjis mu por edhe ni mashkull betim elezit ne drenas por ati ika cof e une femnen ekam pasen qao

Kommentar von agroni, 17.11.2009 um 16:27 (UTC):
oshok dy qifta ikam ksi rrace qe nja 3muj plluma mat mir nuk ka mi pa por me flytyrim ishin batalla se me mujt emegjet dikun emja fal jakisha dhan nven edhe ni kofe me grun jakisha dhan me veti se poti prishin edhe pllumat kta far bakrraqa po lene mosjaqini nanw qfar plluma ilir kta far muta
agroni suedi

Kommentar von Drenica, 12.11.2009 um 22:16 (UTC):
Pershendetje zotri Arben Gogica si munesh me than qe nuk ka kerkush plluma ilir ne kosov une e njof nja qe ka ne DRENAS plluma ilir edhe quhet BETIM ELEZI po ju gilani po mundohshi me ken te part a maaa nuk asht realiteti si thu ti se edhe me dynek ja mani nalt ammaaa nuk asht realitet qa thuni ju se dynekt ma te mirt ju thuni qe i ka gilani po ne te kunderten jan ne prishtin edhe ne vitij dynekt te NEXHAT ARAPI EDHE TE ISUF NEBIHI me fal...

Kommentar von gjilani, 20.09.2009 um 20:23 (UTC):
ne gjilan jan kon edhe ne norvegji te zoti enver gashi

Kommentar von toli, 10.09.2009 um 18:32 (UTC):
pershendetje pllumbajtseve jam nga peja kurr nuk kom ni per kta plluma adin dikush per karakteristika tina qysh duhet me kan une po ehsoh kuq e zi pom pelqen boll ...pllum patriot po ku jon kan kta 500 vjet turqia 200 vjet serbia qe 10 vjet u bam shtet ku tokokan kan kta plluma ilir

Kommentar von loti, 05.09.2009 um 15:34 (UTC):
pllumbat ilir ja rac shume e bukur kosovare.dhe veq vazhdoni keshtu,tung

Kommentar von tung beni peja, 05.09.2009 um 15:01 (UTC):
te pershendes ty sami berjalolli edhe une jetoj ne suedi kisha pas deshir me kontaktu me ty per qet liber ku eki lexu ti ket liber edhe ku jan rit ne dallmaci une jam pejon qe 300 ekusur vitem mbajm ne pllumbin epejes qe tash po equjn buqkalit epejes dergoma imejllin tan ndoshta je edhe pejon te pershendes shum ose dergoma numrin e telit tethras une ty tung nga beni

Kommentar von arben gagica, 30.08.2009 um 18:15 (UTC):
pershendetje " NITI " une kam ne gjilan kesi pllumba ilir dhe qe edhe adresen e iternetit gbukuroshi@hotmail.com

Kommentar von niti, 30.08.2009 um 11:59 (UTC):
nese ka ndonje kush keri pellumave le te lajmrohet ne ket faqe

Kommentar von arben gagica, 29.08.2009 um 14:19 (UTC):
pershendetje sije ni aje ni mir sipo kaloni ti shoku fadil ramaj per mu ski qka fol a per qata qe ka shkrujt ne emer temin mundesh me fol se nqoftse e di se kush ka shkrujt ne emer temin ka me pas mun me mu se ketu nuk kemi hy per me fol fjal palidhje po me shpreh mendimin se krejt jemi merakli ne ppllumba e une e kisha tul qat per son qe mos te folin ne emer temin e mi sha njerzit

Kommentar von enisi212 , 26.08.2009 um 21:24 (UTC):
marre njerz ne ket koh me ju pergjigj njerit kshtu a ,secili ka drejt me than qka don, po njerz banalitet me ksi shprehje ncuk se ska kuptim a, pershendetdje gjith pllumbajtsav.

Kommentar von Taulanti.Pz, 26.08.2009 um 20:16 (UTC):
Qar shprehje more keto o zotri arben. Duhet te vi turp.

Kommentar von Muzikologu, 21.08.2009 um 20:37 (UTC):
Sami qar e ke pas SHahindere Berlajollin e Sebahatin see kengetre te mira kan qen

Kommentar von sami, 21.08.2009 um 19:52 (UTC):
ky pllumb në suedi quhet koppar gimpel koppar dmth bakër jon pllumba ilir tëkultivuar në dalmaci kam lexuar në librat e shoqatës të suedis në gjermani e në suedi kaboll por jan ilir përshëndetje sami brlajolli suedi

Kommentar von Fadil Ramaj, 18.08.2009 um 23:18 (UTC):
hahaha o zoteri arben sagica kom kam pase une kesi plluma ne gjermnai ju ne kosove skeni dit qa jane bre po kta skan lidhje me plluma ilire kta jan shpall pllumbi me i mir i vitit ne gjermani si pllumb me race gjermane e leni ju kto i ilirve ashtu kshtu a keni fakte mos merri plluma te hujt e me than osh i joni ju pershendes e sa per ksi plluma nuk vyn asgje keta nuk fluturojne po edhe ashtu nuk jan qaaq te jeshem pershendetje

Kommentar von arben gagica gjilan, 15.08.2009 um 11:16 (UTC):
keta pllumba ilir ikam vetem une ne gjilan tjeter kush ne kosov nuk ika per veq meje dhe jan shum te mir jan te trojev shqiptare

Kommentar von adem, 09.08.2009 um 12:51 (UTC):
ademi

Kommentar von name, 07.08.2009 um 19:25 (UTC):
hahah kta sjan as per qeff :-

Kommentar von arben gagica gjilan, 21.07.2009 um 18:55 (UTC):
tung EDI qka dashta prej pellumbav ilir a mos dashte edhe me u sjellen pellumbat ilir si dynek bre me vjen mir qe eke tregu veten qe nuk mer vesh ne pellumba hahhahahhah

Kommentar von Drenicaku Betimi-Etnolog, 20.07.2009 um 15:29 (UTC):
Tung Edi me fal po nuk eshte mir qe te shprehesh keshtu per keta pellumba sepse nuk eshte karakteristika e par e pellumbave qendrimi ne ajer me or te tera, Keta Pellumba ne koh me te hershme kan fluturar po edhe tash nese i ushtron fluturojn edhe te lutem sa per njohuri shumica e pellumbave te Evropes e si domos te ballkanit e kan prejrdhjen nga ky pellumb, Une ne Drenas dhe disa shok te mi ne gjilan me ndihmen e studiusit te pellumbave Enver Gashit qe ka arrit te na sjell ne kosov dhe me dashuri dhe gjelozi e kultivojm,Nese ben fotot po edhe videoklipet dergoi ne Email betimelezi@hotmail.com kaloni mir me nderime Betimi.

Kommentar von Edi nga suedija, 18.07.2009 um 16:55 (UTC):
Tung juve ju pershendes te gjithve adhurusve te pllumbave... Deshta me ju tregu pak per ksi plluma I kam pas 20 cp por kta veq hajn badihava te hjeshum jan me këndu kendojn veq fluturojn si shotat as 3 metra prej kulmit nuk qohen qi doni vido me veretetu ja foto veq lajmronu. une per veti i kam hjek krejt ksi race.. se pllum qe nuk fluturon mas pakti 5 orë nuk e shti ne gjymez. kalofshi mir tung nga EdiKommentar zu dieser Seite hinzufügen:
Dein Name:
Deine Nachricht:

..::: Pllumbajtesit dhe pllumbat:::...
 
Mirre se vini argetim te kendshem ju deshiron web tim pllumbatekosoves
 
Myspace Layouts
..::www.pllumbatekosoves.de.tl ::..
 
NJE SPJEGIM I SHKURT
: te gjidha kto rasa qe ikemi permend po kultivohen ne kosov.

po perveqe dunekit edhe gjulive.
kta plluma tjer nuk jan ne libra te botes.jan si raca te pa ngjofshem
..shpicat e pejes ikan shpale si pllumi i bosnjes.,pllumi ilir po permendet se eshte pllum i gjermanis,...
....
 
per gjdo paskjarim edhe pytje lirisht mundeni me kontaktu
edhe ne kto email adresa
djelli@hotmail.de player_o1@hotmail.de
....
 
web meister .RAMA.

 
falminderit miqte dhe shokt per viziten ne ket web 321876 Besucherfalminderes
Diese Webseite wurde kostenlos mit Homepage-Baukasten.de erstellt. Willst du auch eine eigene Webseite?
Gratis anmelden