Guestbook libr vizitues


Dein Name:
Deine Homepage:
Deine Nachricht:

<- Zurück  1 ...  22  23  24  25  26 27  28  29 Weiter -> 
User: flugtauben
flugtauben
Offline
Zeit:24.12.2007 um 18:34 (UTC)
Nachricht:Halli Hallo,


du hast auch eien schöne web seite nun ich habe nicht so viel verstanden =)

Es ist besser wenn du teilweise auf Deutsch schreibst =)

Mfg

Süleyman

www.flugtauben.de.tl

Name:Enveri nga Norvegjia
Homepage:-
Zeit:21.12.2007 um 23:37 (UTC)
Nachricht:Tung zoti Naim- Kacaniku!
Ndoshta ne Kosove nuk ka pellumba Ilir, ashtu si thua ti, por une jam kultivuas i po ketyre pllumbave ne Norvegji. I kam disa lloje te tyre dhe nese doni te me kontaktoni, kete mund ta beni permes e-mailit:enver_gashidobraje@hotmail.com...Une kam mundesi te ju dergoj foto dhe ndoshta nese je aq shum i interesuar mund ti sjelli nga Norvegjia qe ti keni dhe ti kultivoni mer tutje. me pershendetje te gjithe adhuruesve te keti sporti!

Name:valtoni
Homepage:-
Zeit:21.12.2007 um 09:54 (UTC)
Nachricht:urrime te zemerta.festen e kurrban bajramit.gjidhe besimtarve fejes muslimane

Name:baci
Homepage:-
Zeit:20.12.2007 um 18:09 (UTC)
Nachricht:Me fat Kurban Bajrami te gjith besimtarve te fes Islame.

Name:sabriti
Homepage:-
Zeit:19.12.2007 um 08:03 (UTC)
Nachricht:tung dashamirt ektije sporti.kam nje pyetje a kish dite dikush me skjarru do sene.si pershembull.kum pa edhe kum lexu disa here qe rekordate qe qe pi arrisine pllumbagjit ja me tipplera ja me raca tjera te pllumbave fluturuese.jane plluma vetem nje gjyrshe.ralle kum pa pllumba larosha ndonje rezultat qe kan arrite.ku eshte puna .edhe pse larosha spo fluturojn si kta nje ngjyrshe..?ju faleminderit.>:(

Name:toni
Homepage:-
Zeit:09.12.2007 um 15:40 (UTC)
Nachricht:tung hamit te pershendese.

User: kosovodunek
kosovodunek
Offline
Zeit:06.12.2007 um 21:26 (UTC)
Nachricht:Sehr schöne seite und sehr schöne tauben ,selber züchte Prishtina Dynek.mfg Hamit.http://kosovodunek.de.tl/

Name:Naim - Kacanik
Homepage:-
Zeit:04.12.2007 um 09:07 (UTC)
Nachricht:O burre, une nuk e nenqmoj origjinen e askujt e le mo timen. Mire qe me tregove per keto libra (ne Kosove pak kush din per pellumbat edhe une jam njeri nder to) por une spo kuptoj disa ketu qe pellumbat qe i kane ju japin kahje tjeter te origjines se tyre. Une kam bere 2-3 shkrime edhe tash jam mese i sigurt qe kam bere shkrime korrekte sepse kam deshire te di se cfare kemi ne. Ne televizionin e Kosoves shume shpesh kemi disa pllumagji qe dalin ne TV edhe trrta mrrta nuk dijne te flasin shume e shume per pllumat. Njehere doli njeri edhe filozofojke qe keta plluma jane fare e vjeter edhe jane plluma ilir e sen por ishin gjysma e me teper e ketyre pllumave qe i kishte blere prej meje. O ZOt. Katastrofe. Nje tjeter thojke qe kjo eshte fara ime e pllumave qe 20 vjet kur une e di qe ky krejte keta i ka ble ne serbi. Kjo me ben nervoz. Prandaj kerkoj nga ju qe te jeni real. Veq po e marr shembull: mos i thoni "Spicerave serb" plluma ilir!! Ajo qe eshte e jotja thuaje por mos ju thuaj ilir pllumave te tjere sepse te tjeret do te qeshin me ne.

Name:syla
Homepage:-
Zeit:03.12.2007 um 22:28 (UTC)
Nachricht:Zotri Naim
më vjen mirë se i njeh 8.gjuhë, unë ju thash se e njoh Sërbo Kroatishten, Gjermanishten dhe Italishten, nuk ju thash se e njoh edhe gjuhen Shqipe edhe pse jamë Shqiptar por nuk kam pas mundësi me u shkolluar në gjuhen amtare po në gjuh të huaja, andaj më vjen mirë se keni vërejt drejtshkrimin tim.
Zotri Naim-Kaçaniku me qen se kërkoni fakte unë ju kisha dhan dy shenime për baz që të besoni, po a besoni ngel diçka tjetër, nën një ju afëroj këto të dhëna.
Libri i Josip P.Golubovi Letaqi, botim 1995 në Sombor, Faqja 6. Fotografia e pëllumbit Ilir figura Nr.1 ILIRSKI GOLUB-ARHANDEL(arhangjel).
Lexoje ket libër dhe bindu.
Pastaj:
Libri i tre autorve Gjerman HANDBUCH DER TAUBENRASSEN Nëntitulli i këti Libri(Die taubenrassen der welt.
Ciklopedi e GjallëLibri ka 718, duke u përfshi shtetetë e botës pos Shqipris BLANKO
Shih Faqen 236 Figura 163 emri i pëllumbit Kupfergimpelschwarzflügel.
Botuar 1994
ISBN-Nr.3-9801504-4-5
Zotri Naim mosë thuj blemi Librat, po të përgjigjem se unë i kam dhe i kultivoj këta pëllumba, unë kam shum të them për këta pëllumba, po këjo ësht Forum këtu të lus si kolek nëse ne e nënçmojm origjinën tonë vajëhalli jonë.
ju përshëndes juve dhe mbar lexusit e Forumit.

Name:Naim- Kacanik
Homepage:-
Zeit:03.12.2007 um 11:44 (UTC)
Nachricht:Zoteri Syla, une i njoh 8 gjuhe te botes. Profesionin e kam perkthyes zyrtar. Pra ne kete sfere nuk mundesh me ma kalue. Une kam disa pyetje e ti spo me pergjigjesh: a njef ndonje pllumagji qe ka pase pellumba para luftes se II boterore ne Kosove?! Enciklopedine e botes e kam ne dore edhe qe 3 ore jam kah e shfletoj por askund, askund spo mund ta gjej nje fakt qe e the ti. Me thuaj ne cilen faqe eshte? Pellumbat jane te permendur edhe ne librat fetare pra 50-60 mije vjet me pare, qysh ne kohen e pejgamberit Nuhi. E ti mos ja fut kot para 5 mije vjetesh!! Une nuk po them qe nuk ka pase pellumba ne kohen e ilireve por ju keni shkruar se pothuajse tere pellumbat e botes jane ilir!! pffffffff
Ku jane keto pellumba bre? Kush i ka? Kush i ka studiuar? Cfare libra jane botuar? Kush i ka kultivuar krahsjellesit? Prej cfare pellumbash jane bere? etj etj. Miliona pyetje jane edhe jam i sigurte qe skeni asnje pergjigje. Ku ka buqkali bre te Rahovecit? Ku ka bre kuta e gjyli te Gjilanit? Ku ka bre tiplera te ferizajit? Ku ka bre kuta te jazhinces? pffff pallavra jane keto haver. Krejte jemi pllumagji ketu por skemi rase te ilireve. Kush ka bre njeri me thuaj konkretisht ti Zoteri syla. Une jam ne gjendje te paguaj qmendurisht nje pllum te races ilire edhe me gjej ti nje qift te kesaj race. Veq ma dokumento qe kjo race ka mbijetuar ne kohe edhe hapesire. Nje e di edhe jam i sigurte une jeten nuk e kam guxhe ashtu siq mendon ti, por jam shume parimor ne kete aspekt. Ndoshta i flet ato 3 gjuhe te huaja, ndoshta edhe i shkruan mire por pa keqkuptime gjuhen tende se paku nuk din ta shkruash ashtu siq duhet.
Fakte, fakte qitni ketu nese jeni guxha e jo buqkalite e rahovecit me ju thone "Pellumba Ilir"!!!!
Me nderime edhe nuk dua te perlahem me askend ketu sepse eshte kunder natyres sime, por te flasim per faktet e pellumbave ilir (nee egzistojne) normal.

Name:Ilmi T. 
Homepage:http://WWW.ILMI-VUSHTRI.TK
Zeit:02.12.2007 um 20:59 (UTC)
Nachricht:ju pershendes gjithve po nuk keni nevoj meu grind per pllumbat ilir s se shpejti dot shkrujm ne anglisht nji insert per pllumbat Ilir te mar nga skrimtar anglez po edhe gjerman

Name:baci
Homepage:-
Zeit:02.12.2007 um 19:01 (UTC)
Nachricht:po ti o naim-kaqaniku a po mendon qi iliret vetem ne teritorin e kosoves kan jetu,apo ndoshta edhe pak me gjere?

Name:Eshtref 
Homepage:http://www.eshtref.com
Zeit:02.12.2007 um 18:28 (UTC)
Nachricht:Përshendetje dhe flm për viziten tuaj dhe ju përgzoj webfaqen vetëm sukse

Name:syla
Homepage:-
Zeit:02.12.2007 um 00:11 (UTC)
Nachricht:Naim-Kaçaniku mos ja fut guxh aty ku nuk ke njohuri dhe mos u mir me vetëvetën, se ashtu nuk ësht, për pëlumbin Ilir shkrimtari kroat Josip Pekanoviq në librin e tijë shtjellon gjër e gjat racën e pëllumbit Ilir, po ju zotri Naim lexoni pak dhe atëher kyqu në forum i pregaditur, jo mejarras guxh kamujtësh, se Krahësjellsi i prishtinës (Duneku) ësht i regjistruar në ciklopedin botrore të racave të pëllumbav shum herët, Naim njerzit pëllumbin e kanë zbut para 5000.vjetve të them me shum kurrajo se e njoh historin e pëllumbav të botës e leje ate të Shqiptarve, mos u habit se Shqiptarët kanë shum rasa të pëllumbav ju zotri Naim hecni sa mundeni po kot e keni se veç guxh keni me ba jetën nëse nuk uleni me lexue libra të shumë autorve Gjerman,Kroat dhe Italian ju thash këto se këto tri gjuh i lexoj dhe i shkruaj shum mirë, andaj dituria e gjuhve të huja për aqë sa njeh Naim vler ke edhe ma tepër.
pa keçkuptim ju përshëndes.

User: elvis-tauben
elvis-tauben
Offline
Zeit:30.11.2007 um 21:54 (UTC)
Nachricht:Hvala,Toni,
Tvoja HP je isto SUPER i dalje ti zelim uspijeha u daljem radu i sa HP i sa Golubovima..Pozdrav Elvis:(

Name:Naim - Kacanik
Homepage:-
Zeit:30.11.2007 um 21:26 (UTC)
Nachricht:normal plluma ka pase ne kosove por para luftes se dyte boterore a e din najkush naj shqiptar qe ka pase plluma ne Kosove?? Per mu krijue nje rac nevojiten shume vjet per shembull dynekat. Qe sa ne prishtine mbajne dyneka?? kush i ka kultivue si race? A ka pase ne vitet e 30 dyneka te prishtines?! A kanjkush informate?? Kurse ne literatura turke (me kane treguar te tjeret) ka shembuj per dyneka qysh ne shekullin 18, kurse ne prishtine ne fillim te shekullit 20 nuk permbendet asnje pllumagji?! O njerez mos e boni majkell xheksonin shqiptar se skemi nevoje me e bo shqiptar. Pastajj buqkalite e rahovecit!!! Ku ka bre buqkali te rahovecit?! Une ne greqi kam pa buqkali te tille e ato paskan ardhe ne rahovec e i pskan ble me demek a?? leje lej. Folni ate qe duhet me e fole e jo veq te foli dicka.

Name:Naim - Kacanik
Homepage:-
Zeit:30.11.2007 um 20:48 (UTC)
Nachricht:Une bre njerez u qudita kur e pashe pllumin ilir te Enver Gashit. Pike se pari kurre skisha pa qesi pllumi kurse e dyta asnje ne kosove nuk ka kesi pllumi!!! Atehere si eshte e mundur qe ky pllum te jete ilir???!!! Ne mundemi me thane qe eshte ilir ama askush nuk ka ne kosove?! Ska vend ne Kosove qe nuk udhetoj per plluma, ne maqedoni etjetj por skam pa kesi pllumi kurre! Pse Zoteria nuk i bjen ne Kosove keta plluma edhe ai duhet me thane qe ku i ka marre?!! Si duket krejte plllumat e botes prejardhjen e kane ose prej prizrenit, ose gjilanit ose te ferizajit (ne ferizaj ska pllumagji te mire tash per tash) ose te pejes!!?? Shumica po ja futin kot. Behuni real kur te folni per plluma. Gjylit e kane prejardhjen me sa di une nga Shqiperia dhe eshte i vetmi pellumb shqiptar. Krejte racat tjera perveq prrostave jane te huaja. Ku ka bre njerez dynek te prishtines, dynek te mitrovices apo dyneke te mahalles teme??!! Dyneka ka pase para se me u kijue ferizaji apo gjilani e ju i quani dynek te ferizajit apo gjilanit?

User: pllumbatekosoves
pllumbatekosoves
Offline
Zeit:30.11.2007 um 17:56 (UTC)
Nachricht:tung nes eka dikush qfare foto dergoni..?

Name:I.Ternava 
Homepage:http://www.ILMI -VUSHTRI.TK
Zeit:21.11.2007 um 17:22 (UTC)
Nachricht:te pershendes Sami edi qe jeton ne itali po prej kosove kah vjen flm per komplimentete pershendes ne emer timin dhe te tonit tung:P

Name:SAMI
Homepage:-
Zeit:20.11.2007 um 17:55 (UTC)
Nachricht:O VAZHDONI DJEMA SUPER KENI FILLU BRAVO:kisha pase edhe nje propozime.u kish kon mire ta ndreqni fare chat..tung

..::: Pllumbajtesit dhe pllumbat:::...
 
Mirre se vini argetim te kendshem ju deshiron web tim pllumbatekosoves
 
Myspace Layouts
..::www.pllumbatekosoves.de.tl ::..
 
NJE SPJEGIM I SHKURT
: te gjidha kto rasa qe ikemi permend po kultivohen ne kosov.

po perveqe dunekit edhe gjulive.
kta plluma tjer nuk jan ne libra te botes.jan si raca te pa ngjofshem
..shpicat e pejes ikan shpale si pllumi i bosnjes.,pllumi ilir po permendet se eshte pllum i gjermanis,...
....
 
per gjdo paskjarim edhe pytje lirisht mundeni me kontaktu
edhe ne kto email adresa
djelli@hotmail.de player_o1@hotmail.de
....
 
web meister .RAMA.

 
falminderit miqte dhe shokt per viziten ne ket web 309413 Besucherfalminderes
Diese Webseite wurde kostenlos mit Homepage-Baukasten.de erstellt. Willst du auch eine eigene Webseite?
Gratis anmelden