Buqkat e Pejes
Do fjali edhe nje biografi e shkurter per ket rac te pllumbave egzotik me emrin (buqka) (Buqkarli)..siq kemi informata qe erdhen ne emailin te webit...zotri cili  u lajmru  si anonim ..citati i tije edhe biografin e ktyne pllumave e ka spjegu keshtu..
prejardhjen nga viset aziatike.saksisht kines.trupi i tyne eshte i skurter penla ne bishte i kan 12 .ngjyra jan te dryshme.kuq.zi.verdhe....disa prej ktyne pllumave kam si te gjylijat pershembull lulen ne gjoks .po edhe permi shqep kan nje tub penlash qe ja u jep pamje fantastike.kemt i kan te shkurt me pakez penla .fluturimi dhe stili i ktyne pllumave eshte ky..sa me shum te hupen nalt ne qiel .ashtu qujtur pike..po fluturojn me fluturim te leht gati si flutra..po edhe shpejt bijn ne kotez.fluturimi me shum zgjat 10 min deri 30 min ..ne Kosove po edhe ne vise te tjera spo dihet saksisht prej kurripo kultivohet kjo race eveqant...ne KOsove duhet ti permendin disa qytete po edhe katune ku u kultivu po edhe u rrujt deri diten e sotme.Peje,PRIZREN,po edhe nje katun me emrin (mamush)komuna e malisheves.ne Populat e shte qyjtur si buqka e Pejes..
Die letzten Kommentare zu dieser Seite:
Kommentar von columbia winter jackets for men clearance, 07.12.2013 um 15:39 (UTC):
chanel bags jsvlj Cheap Mulberry Bags lrmoricxm
columbia winter jackets for men clearance http://www.sicanta.com/lightbox/images/winterjacket.aspx?7

Kommentar von Bedria, 02.12.2013 um 22:13 (UTC):
Spari ju pershendes por me vjen qudi si ne shqiptaret jemi aq te pa pjekur edhe i marrim gjanat si e gjith bota po u sillka rreth kosoves pse se ttoni te verteten se Peja ka rac te pllumbave Kuta e jo ksi race se e lexova nji koment te tjeter kuj si ma mir me mbajt plluma te pejes se te serbis pra n dash me dit ma afer jan qata qe po thue te serbis ata jan plluma ne dash me dit plluma Ilir por mos dija e jon esht shendrrue ne rac serbe esht vjedh licenca pra si me qen te sharit thuhet si asht kosovar por e verta asht krejt ndryshe pra e zgjata por kta pllumba jan ma te kqinje pra ne dash me dit jan plluma Rus e mos thuj te pejes peja ka kuta e jo ksi ju pershendes.

Kommentar von plzqmasw, 22.11.2013 um 18:32 (UTC):
ah1mgr0i

a179z33m

insurance

b2mn2xl0

qkexyyd3

Kommentar von Rade, 18.01.2013 um 21:39 (UTC):
gde mogu da nabavim par komada ovakvih

Kommentar von skenda jom nga mitrovica , 16.11.2012 um 12:32 (UTC):
qe osht kush per tiplera i interesumme ble let vjen n mitrovic le ti she me ja jap megaranci per me floturu mini mumi 6 or

Kommentar von labi nga ferizaji , 31.10.2012 um 14:48 (UTC):
kush dom mindrru pplumat osht i mirseardhur ne ferizaj ehehehhe

Kommentar von arbeni, 24.10.2012 um 11:04 (UTC):
kta kokan me ja qit maces

Kommentar von duliii, 27.06.2012 um 09:07 (UTC):
Pllumbi i Pejes a ka lidhje nese i ka 14 pendla ne Bisht. Flm per Mirkuptim

Kommentar von dulii, 14.12.2011 um 16:02 (UTC):
a ka naj kush kuta tpejes me hjek ose qe bon ndrrim me engleza te sariht ose te kuq tregomni

Kommentar von valoni, 07.12.2011 um 21:08 (UTC):
a ka diqka pi pllumave qa jeni shukat

Kommentar von beni, 25.09.2011 um 20:25 (UTC):
tung bajro si je aje mir kuje jehup krejt po pllumat epejes qe po imbani mir shum ku memar mimbajt vetem te pejes e te gjakoves ejo te beogradit sorana e at here dinin vleften epllumit te pejes vetem kur mos thuj ska kurkush plluma te pejes ne pej tivet po epermend pllumin e pejes qe osht maimir ata jan tepejes plluma normal qe skakurkush matmir tung nga beni

Kommentar von rabiti , 20.07.2011 um 21:21 (UTC):
sa e kan gjakin he burr

Kommentar von bekim, 14.07.2011 um 19:14 (UTC):

Kommentar von liridon pongjaj , 24.05.2011 um 19:25 (UTC):
kush don me qit plluma klub byr e regjelten kush i rre zemra per buqkalija te pejes edhe per mavjan deqani po lojn nam por kur doni iqes me krejt kush ka mavjan edhe buqkalija ju pershedes me ket mesazh nga zemra ime evetmume lira tng pllum bajc

Kommentar von jam baki nga peja , 25.04.2011 um 19:56 (UTC):
ju pershendes te gjithve qa mbani pllumba
veq ket rac te pllumbav te pejes qe po e mbani sod jeni shum mbas krejt pejant se me pllumba te sali----qallapekit nuk ka kush mat bukur
hiq shko keqyrni kush asht bosi i buqkalive te pejes

Kommentar von fatlumi peja, 21.03.2011 um 19:29 (UTC):
shum te bukura i paske qmimi sa osht.

Kommentar von elvira, 17.03.2011 um 09:00 (UTC):
oooooooooooo pa koment shum te bukur.

Kommentar von kushatrimi, 14.03.2011 um 11:41 (UTC):
ne shitje 50 ero 3 kushtrimi

Kommentar von kushtrim selimi slatin viti , 14.03.2011 um 11:32 (UTC):
tung nese asht dikush interesu me ble buqkali dhe boza kontakto ne ke add kusha-loqki-2@hotmail.com dri 5 or floturim me garanci klm.

Kommentar von kushtrim selimi nga sllatina e vitis., 13.03.2011 um 12:55 (UTC):
pash te mir te kokan veq vazhdo hehe . nese asht interesun naj kush me ble nja 3 baloshk tietri asht puqkali dhe nje baz i zi me pika te zeza nr 044649369 ose ne add kusha-loqki-2@hotmail.com ju faliminderit por mirkuptim

Kommentar von burhansedefi ngacanada, 14.02.2011 um 04:58 (UTC):
o tungat jeta shoku arben po teboj selam edhe une ty po mir jom se e kom nji bisnise jom shum i nxon me pun po spo kom koh shum me u lajmru se po lodhna me tregu drejt po ti si ma ki qefin apo lodhesh dhe qkai ki punt me shnet qysh je po tash prit tefala nga shokui yt burhani po i pershendes ton pllumagjit qka jon te fala shum prej meje tung tung tonve

Kommentar von haradin hoti, 06.02.2011 um 18:01 (UTC):
buqkalit e mir te kokan kas i kan qmimin aki naj tipler alla neseki me jek edhe saekan qmimin kthe kometin tung nga harada nga skenderai

Kommentar von shkelqimi, 20.01.2011 um 13:58 (UTC):
Ej sa po shet o ti plluma se i ka m njo 4plluma

Kommentar von Toni, 07.12.2010 um 15:42 (UTC):
Eii sa para e shitni keta pllumba se i kom marak

Kommentar von drini, 31.08.2010 um 09:10 (UTC):
shum te mir bradho te kovt

Kommentar von kutat , 21.07.2010 um 15:10 (UTC):
te mir kokan po ka 1 euro si boja se jon te vegjel e te kqi

Kommentar von beni, 30.06.2010 um 12:13 (UTC):
kuje more burhan sedefi aje gjall ka po gjindesh je hup krejt spo hin ne msn hiq tung nga arbeni

Kommentar von sahiti, 21.05.2010 um 05:23 (UTC):
qfar race e pllumavew o kjo

Kommentar von fidani, 14.05.2010 um 04:52 (UTC):
I mir koka

Kommentar von kadri, 23.04.2010 um 06:26 (UTC):
o
i paske pllumat e mir visar ma te mir se te mit si paske

Kommentar von dasmor islamaj nga poslshti, 18.04.2010 um 19:03 (UTC):
tung si je qka po bee si po kalon me pllumat ju more iq si ppasi keine plluma ju te peje une jam dasmor nga fshati poslshti a e njehin ju fshati poslshti

Kommentar von dinesi, 14.04.2010 um 11:06 (UTC):
shume po me pelqejn kta plluma

Kommentar von jozef, 27.03.2010 um 20:58 (UTC):
oo mat mir se pllumbat s ka veq le t vazhdojn ahahhahaahahahhah

Kommentar von drenasi, 18.03.2010 um 18:20 (UTC):
une ikam mi shit dy qisi mashkell e femen 30e kush tjei te interesun mun vini imerrni

Kommentar von nexhat , 09.03.2010 um 13:11 (UTC):
tung sakna gjakin keta pllua une kam do per shitje tung nga nexhati

Kommentar von cima, 06.03.2010 um 17:54 (UTC):
qfar gjinsi kokan keta te rusve a

Kommentar von baki dardani/1/, 26.02.2010 um 19:31 (UTC):
jab bashkimi nga peja .dardanija 1 jam i interesum mej ble do plluma te kuq te nishit
veq mos mukan te perzim
kush ka me shit tem lajmrohet ne qet adres baki26ks@hotmail.com tung ju pres

Kommentar von milazimi, 22.02.2010 um 22:40 (UTC):
shum pllumat e mir te kokan kam qef me pas qesine plluma se shum te mir te kokan

Kommentar von tung tung , 21.02.2010 um 00:28 (UTC):
shum te mir paske race e kutave se un jam vet pllumagji qofse ke munci me ba add n@fakli.ks se jam iteresum per qit rac plluma a i shet nja nja

Kommentar von duart, 18.02.2010 um 21:04 (UTC):
shum te mira pplumat edhe sipati tung nga duarti klm te gjithve

Kommentar von visari, 05.02.2010 um 22:37 (UTC):
valon zdi aeki mar mesazhin qi takom qu,deshta medit aipave videoklipet dhe qysh tu doken,tung Visari

Kommentar von alberti, 04.02.2010 um 16:46 (UTC):
amund te me kalxoni sa kushtoin unazat e pllumave dhe un kam 20 plluma 10kuta dhe 10 tiplera me vyen unazat e tyre sa ekan qmimin
me thuani

Kommentar von:02.02.2010 um 13:29 (UTC)
(gesperrter Nutzer)
plluba ma te mirr kegja moti skom pa...........?

Kommentar von lidi , 20.01.2010 um 17:15 (UTC):
tung jam i interesun mi ble ni gjyli te bardh nese don hinin ne Emlin:lidi.12@hotmail.com

Kommentar von meriton, 18.01.2010 um 19:42 (UTC):
shum te bukur kta pllumba

Kommentar von dioni, 18.01.2010 um 09:29 (UTC):
jeni shum najsaaaaaaa vtem vazhdoniiiiiiii hahahahahahahahahahahhaha

Kommentar von visari, 14.01.2010 um 19:07 (UTC):
Kuje Valon aje mir,na mir jem kreit po ikom qit ne kompjuter fotot edhe inqizimet shum mir jon dal,du me bo ne DVD edhe ti qoi, tung te pershendes tfala ki edhe prei bides

Kommentar von valoni, 13.01.2010 um 01:56 (UTC):
tung ku je visar aje mir qka ka tre atje ai ki bo ato foto ajo tung tfalo bides

Kommentar von shkelxen, 09.01.2010 um 20:04 (UTC):
shum pa lidhje a maj tiplera allla

Kommentar von:24.12.2009 um 17:09 (UTC)
unknow-clan
unknow-clan
Offline

Te mir kokan veq si engglezat e sarit nuk ka hiq kurkunn edhe te berdhut ioon te mur tung nga podujeva albinotti emaili: albinott-@hotmail.com

Kommentar von ardit, 22.12.2009 um 12:03 (UTC):
shes pllumin letaq 5 dhe ni tipler 3 merre add tem ditiarsenal@hotmail.com


Kommentar von beart, 13.12.2009 um 09:41 (UTC):
shum te mir kokan ble

Kommentar von qendrim koca , 08.12.2009 um 20:47 (UTC):
hej o ti qe i paske qita pllum qita kuta ma mir
mir mos i maj me ju qit se gjyna me ju qit ktyne more po merre nja shfab e mos mani tuli lloj pllumi pa lidhe po kta kutat jon te mir veq per me i pa se per me fluturu sen um doket svyejn tybe

Kommentar von burhan sedef inga canada dhe peja , 30.11.2009 um 05:43 (UTC):
mir dita vetem desha ta pershendes nji shoq nga qallapeku me emnin sali kelmendi selam pre shokit nga canada se aj ka plluma te mir te pejes pershendetje te gjithve juve atje tung tung

Kommentar von beni, 28.11.2009 um 17:59 (UTC):
tung besart pllumat e pejes buqkalijat qe ti ipaske nuk ekan perardhjen nga turqija edh kisha pas deshir te takoj veres e meti pa pllumat epejes se une kam edhe kesine rodi

Kommentar von besarti nga kosoriqi pejes, 27.11.2009 um 12:57 (UTC):
ju pershedes gjifha ashtuh pllum bajcat epejes jan plluma te mecur shum une iadhuroj pllumat epejes kurse ika 270 plluma te pejes buqkalija te pejes ekan prejadhjen prej turqijes 044813982

Kommentar von aLboniTi, 24.11.2009 um 17:29 (UTC):
Nga Skenderaj kam 10 dyneka 6 rotullus qifta krejt i kam edhe 20 tiplera 4 gjylija

Kommentar von tung, 02.11.2009 um 21:52 (UTC):
tung arta

Kommentar von arta, 02.11.2009 um 19:20 (UTC):
tung beni aje mir sipo ja kao

Kommentar von driloni, 01.11.2009 um 18:10 (UTC):
ndashi plluma te mir tiplera hjdi te une ne drenci kqyrni qka jan pllumat

Kommentar von ferizaj , 31.10.2009 um 22:19 (UTC):
tmir shum ikam edhe une gjitha llojet e kutav ikam qesi buqka te kuq edhe te sarit jan teper dbukur

Kommentar von nuha , 27.09.2009 um 15:38 (UTC):
spasnin kurgjo qka kom une hajde ne fushkosov edhe um gjoni edhe kqyrni qka jan pllumat...

Kommentar von zhegra, 23.09.2009 um 17:52 (UTC):
kush don me pa pllumba nezheger gjylija letaq dynek une kam 300 qin pllumba edhe shoket e mi kan pllumba nese jeni te ineresum me pa pllumba urdhroni nezheger gjylija ne kejt boten nuk ka pllumba mat e mir se ne zheger hahaha

Kommentar von valoni, 23.09.2009 um 17:24 (UTC):
tung visar pllumat mir jon po ju qysh jeni ajeni mir qka po boni plluma ka boll qetash shum kom kur ma shum skom pas tung jaran tfala bides

Kommentar von visari, 23.09.2009 um 16:01 (UTC):
o valon kuje more aje mir,se kaher skemi fol qkajeka bon a aka gjo tre andej kaju,pllumat qysh iki ajon mir,tung te pershendes shum.

Kommentar von fadil gashi , 16.09.2009 um 17:05 (UTC):
jam fadili nga prizreni nes i ki me shit ti blej krjt per qmim nuk ka me pas problem me lamro 044 276 760

Kommentar von toli , 10.09.2009 um 20:41 (UTC):
faruku ika pllumat shum tmir po faruku pejani din edhe mi majt mir ju pershendes

Kommentar von burhan sedef inga canada dhe peja , 28.08.2009 um 15:08 (UTC):
po faruk qka u ba qe spo lajmrohesh oseqoma imellintond e ndihempak qe imelli jem burhansedefi@yaho.ca selam prej bukit tung tung

Kommentar von ma i forti i mas meje, 19.08.2009 um 20:15 (UTC):
doesh mi pas porritaqa krejt


Kommentar von blerimi-pozheran, 19.08.2009 um 15:44 (UTC):
tung valla s hum te mir kam qef mi pas dy copa qesi race qao kalo mir

Kommentar von burhan sedef inga canada dhe peja , 19.08.2009 um 14:40 (UTC):
otungat jeta shoku faruk si je dhe a polodhesh dhe sije me shnet esipo kalon pe sho qe koke shum mir me sport koke shum mir dhe veq perpara se une qetu ne canad jom shum mir kom bo plluma edhe ktu e po luj me ta sa po muj veq me kalu kohen po ju atje si po kaloni ju pershendes te gjithve nga zemra po a po ma she hiq at jaranin isen qysh osht aj a osht mir boni selam tash po ju pershendes te gjithve keni selam prej bukit nga kanada e lart tung tung

Kommentar von benipeja, 18.08.2009 um 12:43 (UTC):
tung faruk aje mir si kalon ne pej vetem po te pershendes tung kalo mir

Kommentar von faruki nga peja, 17.08.2009 um 21:26 (UTC):
ju pershendes krejt pllumagjit e posaqerisht ty Buki qysh je qysh po kalon atje ne Kanad une mir jom qetu hala ai pllumagjija i vjeter mir po mbana me Gjyka hala kullna ktu hehe i kom edhe do Nikollajeva te perzim me Tiplera per me mbaj traditen e vjeter te havas i kom edhe do te pejes qe mkan mbet pak se mi ka honger samsari po mendoj mi shumu prap sepse na kem tradit per plluma te pejes ju pershendes edhe njeher e po me vjen mir qe je mir me shendet edhe me sport te vjeter Tung

Kommentar von festim, 14.08.2009 um 08:41 (UTC):
tung valon aje mri aban em mi shit do plluma se po du mi ble

Kommentar von arlindi , 27.07.2009 um 14:31 (UTC):
hej qfare i ki une ka m pas kerjt engleza qafre e ki ti a

Kommentar von adi, 23.07.2009 um 15:32 (UTC):
ej kush ka bre plluma ilir net mlajmrohet nqet numer 044-814-898

Kommentar von visari, 11.07.2009 um 18:11 (UTC):
o valon qysh je aje mir,une mir jom ton diten ne pun edhe me plluma ty u pedat qaty, kismet met 1 gusht pe planifikoi mekon ne pej, veq te thiri para se munis e ndihem gjeth qysh,tung te pershendes e kalofsh mir

Kommentar von rinor, 11.07.2009 um 11:50 (UTC):
shum te mir pëllumbat

Kommentar von sabiani DRENIC, 11.07.2009 um 08:31 (UTC):
o bet plluma paske veq vazhdo se shum te mir kokan se edhe une jam marakli i tyne vala ok kalo mir e mas miri veq vazhdo

Kommentar von valoni , 11.07.2009 um 00:37 (UTC):
tung visar aje mir kur po vjen ne pej kalo mir

Kommentar von giga pz, 05.07.2009 um 13:04 (UTC):
shum te mir iki pllumat ruj qishtu se je ma iforti gung

Kommentar von leutrim, 19.06.2009 um 20:24 (UTC):
i pershendes te gjith plumagjit ju uroj suksese te gjithve

Kommentar von gent, 19.06.2009 um 19:58 (UTC):
o zot po i fort mai forti ne ballkan

Kommentar von beni peja karagaq , 14.06.2009 um 13:11 (UTC):
kujeni more rinija e kosoves kemi tere ne pej 18-01 me tiplera fatos islemi rekord i tonave kona ne kosov pra luftes e mbas luftes vetem deshta tju pershendes pllumbajtsit ekosoves tung

Kommentar von SHania, 11.06.2009 um 15:02 (UTC):
Shoki - ndaqit me dite me plluma te pejes skapas kure e ska me pas edhe kur ma te mire!! tung ju pershendes shum te gjitheve qe jeni dashamire dhe kultivus te pllumave.tung

Kommentar von valoni , 06.06.2009 um 18:40 (UTC):
tung visar ajeni mir nat norvegji more qka ka tre atje ani tfaliminderit qi ski haru visar shihem ne pej pra zoj tash jon 12o copa po jon tu dal tjert taman per ty ka me pas boll tung tunga

Kommentar von ???????????????, 05.06.2009 um 17:20 (UTC):
mirdita te nderuar miq tdhe shok te keti sajtit! me vjen mir shum,qe kan qel ket faqe te till.per mu inkuadru pdhumbajtsit ekosoves qe i pershendes te gjitht, por per pllumbin te pejes un enjo pak si shum se tegjith pdhumbajtsit epejes ikam pas shok te moshumt po un enjo shemsedin bashen. Me familje atajan ni familje evjeter pejane, aj ika pas pdhumbat matemirt ne kosov para 30 viteve deri sajkan vjedhe. edhe unejam ni njeri i moshum po tegjith juve jukisha jap ni kshill te mir? mundeni mi pyt njerzit e moshum per keta pllumba te pejes. po un nuk po ejepi emrin tim se jam pejon kam pas pdhumba te pejes?po tash kadash fati jam pak paqef e nuk mbaj pllumba mo edhe niher po ju pershendes perzemersisht te gjith pdhumbajtsit ekosoves, barem ti koltivojn pllumbin e kosoves e jo jan hell te gjith ne pllumba te serbis se ne pdhumbin ton te kosoves. jupershendes edhe niher tegjithve ne ket faqe te internetit, se teper osht faqe e qedhume ku mund te kontaktojm te gjith pllumgjit ekosoves.

Kommentar von nehati shipol mitrovic , 04.06.2009 um 17:51 (UTC):
ipershendet krejt pllumagjit emitrovices

Kommentar von ertani , 31.05.2009 um 12:03 (UTC):
un i kam qef pllumat shub bre shum edhe kam qef me pas shum plluma edhe ... mi lshu ne ava un e kam 7 plluma

Kommentar von tung, 28.05.2009 um 13:53 (UTC):
tung....une jam Amiri edhe jam i interesum per do buqka te pejes ... emaili i jem osht amir_kulleri_fejzullahu@hotmail.com .....pergjigjmuni ju lutem kush ka ...tung klm te gjithKommentar zu dieser Seite hinzufügen:
Dein Name:
Deine Nachricht:

..::: Pllumbajtesit dhe pllumbat:::...
 
Mirre se vini argetim te kendshem ju deshiron web tim pllumbatekosoves
 
Myspace Layouts
..::www.pllumbatekosoves.de.tl ::..
 
NJE SPJEGIM I SHKURT
: te gjidha kto rasa qe ikemi permend po kultivohen ne kosov.

po perveqe dunekit edhe gjulive.
kta plluma tjer nuk jan ne libra te botes.jan si raca te pa ngjofshem
..shpicat e pejes ikan shpale si pllumi i bosnjes.,pllumi ilir po permendet se eshte pllum i gjermanis,...
....
 
per gjdo paskjarim edhe pytje lirisht mundeni me kontaktu
edhe ne kto email adresa
djelli@hotmail.de player_o1@hotmail.de
....
 
web meister .RAMA.

 
falminderit miqte dhe shokt per viziten ne ket web 321876 Besucherfalminderes
Diese Webseite wurde kostenlos mit Homepage-Baukasten.de erstellt. Willst du auch eine eigene Webseite?
Gratis anmelden