Guestbook libr vizitues


Dein Name:
Deine Homepage:
Deine Nachricht:

<- Zurück  1 ...  22  23  24 25  26  27  28  29 Weiter -> 
Name:MENTORI
Homepage:-
Zeit:29.03.2008 um 19:28 (UTC)
Nachricht:SI I KENI PLLUMAT A PO FLUTUROJN QE E KINI NAJNJA TEPER MUNDENI ME MA JEP TUNG I KAM DO BUQKALI PO PAK

Name:-
Homepage:-
Zeit:29.03.2008 um 17:56 (UTC)
Nachricht:o sami pa ti vidh nuk e la


Name:Margetin 
Homepage:http://www.umenieletuholubov.yw.sk
Zeit:29.03.2008 um 08:17 (UTC)
Nachricht:Hi, you have very nice web page. And nice pigeons.
Best regards
Andrej

Name:valton
Homepage:-
Zeit:26.03.2008 um 17:57 (UTC)
Nachricht:tung nexhate ..ne emrin tem pote pershendese ty edhe gjidhe dasahimirve te ktije hobi ton po edhe sportit tone.deri tash kemi realizu do sene sa i perkete web po .punt private spo na japine shume kohe .se kemi pergadite edhe do foto te reja po edhe po spjegime redh pllumave kosovare...po edhe me gjer .. po sa i perkete interesimit ne ket email te webit .mbeso ka shume pllumbagjit qe po lajmrohen po ne fatkeqesi spo e kuptoj gjuhen turqe se nga turqija po lajmrohen shum dashamirt te ktyne racave te pllumave..po smuj smujna gjdo masazh ta hapin ne liber vizitues.qaqe prej meje edhe nje here ne emer tem po ashtu edhe ne emer te shokve tan ..ju pershendesim kudo qe te jeni ..tung;)

Name:nexhati
Homepage:-
Zeit:23.03.2008 um 20:42 (UTC)
Nachricht:um vjen mir per inicjativ veq pom dukeket se pak ngadal nu po shkrun kerkus interesimi i vogel

Name:per samin
Homepage:-
Zeit:16.03.2008 um 23:18 (UTC)
Nachricht:jam nexhati ngashipoli 3280048068

Name:nexhati itali
Homepage:-
Zeit:16.03.2008 um 21:30 (UTC)
Nachricht:sami a je nga mitrovica

Name:I.Ternava 
Homepage:http://www.ILMI -VUSHTRI.TK
Zeit:16.03.2008 um 17:54 (UTC)
Nachricht:te pershendes TOni nikoh e gjat qe nuk jemi degju vetem deshts me dit si je qa ike pune tung

Name:bedri
Homepage:-
Zeit:20.02.2008 um 18:19 (UTC)
Nachricht:urime pavarsin,,

Name:Hamit-Prishtina 
Homepage:http://kosovodunek.de.tl/
Zeit:17.02.2008 um 21:54 (UTC)
Nachricht:Urime pavaresia e Kosoves shtetit tone te ri shqiptar te gjithe popullit ne Kosove dhe Diaspore.Hamiti


Name:türkiye boludan ayhan orhan kaymak 
Homepage:http://boluluguvercinciler.tr.gg/Ana-Sayfa.htm
Zeit:04.02.2008 um 18:40 (UTC)
Nachricht:selam kosova şhum faliminderi jam plumbat emnin taklacı mardin natene mir..

Name:http://hunkaricibaris34.sitemynet.com/balkan/index.htm 
Homepage:http://hunkaricibaris34.sitemynet.com/balkan/index.htm
Zeit:29.01.2008 um 22:42 (UTC)
Nachricht:selam

Name:Enver 
Homepage:http://www.123hjemmeside.no/pellumba
Zeit:22.01.2008 um 19:35 (UTC)
Nachricht:Tungjat Ilmi!
Kohen e fundit nuk ke qen ne MSN! Desha ta di se sa large ke shku me punen tuaj!
Me kontakto ne MAS ose e-mail. me pershedetje te perzemert nga Enveri

Name:Hamit-Prishtina 
Homepage:http://pllumbatekosoves.de.tl/?goto=5
Zeit:20.01.2008 um 16:15 (UTC)
Nachricht:Ju Pershendes te gjithve dhe wetem perpara.Prishtina Dynek eshte rasse e njohur .dhe e pranuar nga Bundeskomisioni Evropian qe nga viti 1981.tung Hamit-Prishtina

b
Dyne

Name:Enver 
Homepage:http://www.123hjemmeside.no/pellumba
Zeit:18.01.2008 um 19:48 (UTC)
Nachricht:Ju pershendes dhe ju falenderoj te gjitheve per komentimet e juaja!
Mirrem me kete sport qe nga viti 1979 dhe jam kultivues i disa racave te cilat i kam sjellur nga Kosova.Njeherit edhe lexoj shume per pellumba. Kjo iniciativ per themelimin e nje shoqate ka lindu per shak te mos funksionimit si kolektiv. Nese vazhdojme me kritika ne nuk kemi arritur askund.Ka nje numer te madh te kultivuesve si ne Kosove ashtu dhe ne diaspor te cilet duhet organizuar ne nje kolektiv te perbashket ku masandej si koektiv kishim me i paraqit racat tona (kuptohet duke i studiuar) se a jan autoktone te Kosoves.
Ne faqet e mia kam paraqitur disa standarde te disa racave ku pres komentimet e juaja reale. nese edhe dikush nga ju kishte me perpiluar dicka te till ateher ne vetem jemi nje hap perpara. Nuk eshte me rendesi se kush e merr iniciativen, por me rendesi eshte se te gjith do ta japim mendimin e ne fund mundemi te konkludojme per eventualishte regjistrin e racave autoktone. Nuk ka problem per regjistrimin e tyre ne Stabdardin e Evropes nese ato me te vertet jan specifike per rajonin e Kosoves dhe se nuk jan te regjistruara me par nga ndonje klub apo shtet tjeter.
Nese bashkohemi dhe themelojm shoqaten e Pellumbave racor te Kosoves ateher secili do ta merr detyren e vet pa kritka dhe zenka. Ju pershendes shume te gjitheve!
Enver gashi

Name:verim.badalli_gmx.ch
Homepage:-
Zeit:11.01.2008 um 19:36 (UTC)
Nachricht:Falenderoj pér mirkuptim
SYLES
té pérshéndes
Verimi

Name:I.Ternava 
Homepage:http://www.ILMI -VUSHTRI.TK
Zeit:11.01.2008 um 16:36 (UTC)
Nachricht:ju pershendes te gjithve e ruges kishte me qenqe te merremi me kete iniciativ te nisur se sa te shtyhemi me njani tjetrinte formojm shoqaten -forumin e ather kemi vend meu taku me njeni tjetrin dhe ti shprehim mendimet toname rrespekt I.T

Name:Syla
Homepage:-
Zeit:11.01.2008 um 00:25 (UTC)
Nachricht:Ne nuk kemi dëshir dhe nevoj të hidhromi, të gjith ne që jemi në forum jemi pëllumbëtar, pa dallim rasën e pëllumbav. I nderuari Verim ne nuk kemi nevoj të reagojm ithtë, ne jemi Shqiptar dhe si Shokë duke komunikue secili në kahëjen e vetë, pa ndikm për imponime dhe ma pak për nënçmime ndaj njëri tjetrit, i nderuari Verim dhe shokë Shum i rrespektuar, ne dytë jemi pëllumbëtar dhe me këte jemi shum të afërt sa i përket pëllumbav, Irrespektuari Verim nëse unë e du pëllumbin e Kosovës me emrin Krahësjellës ësht vetëm mendim i ime dhe unë shprehëjet e mija nuk ia impunoj askujt, i rrespektuari Verim ju dhe unë jetojm në Zvizërr dhe shum afër, po kontakte nuk kemi dhe me këte të keçe nuk kemi, shprehjet i lam anash pa zamka se nuk kemi nevoj me i lodhëm shokët e forumit, Verim ju e dini se çdo vjtë në Zvicërr organizohen panaire të pëllumbav, të nderuar pëllumbdashës pëllumbin e Kosovës nuk e kemi parë në panaire ndërkombëtare, se sa unë shoh dy pëllumba-dy rasa nuk na i pranonë askush me një emër, pëllumbi i Maqedonis duneki rasë në veti. Pëllumbi i Kosovës përsri dunek ras tjetër si me nji emër, stili në sjellje gjatë aterrimit nuk ju përputhet, fizionomija nuk ju përputhet pse me një emër dunek andaj kujdes të veprojm bashkarisht në popullarizimin e pëllumbit Kosovës që ta kemi në panaire, unë kultivoj pëllumbin postjer, po me shpirt e du pëllumbin e Kosovës, ju kujtoj se Rashiti i Gjilanit me banim në Lucerni ësht ka punon në këte drejtim edhe ate shumë, po ende ska arrit qillimin e tijë që tëna pranojn ta paraqesim pëllumbin e kosovës nëpër panairet e Zvicrrës, sa më duket nuk po bashkpunojm mjaft si kolektiv. Këjo faqe tëna shërbej edhe për kritika të mirfillta.
Tënderuar pëllumbëtar nëse mendoni se në web faqen tonë ka keqkuptime, unë ju garantoj se nga ana ime nuk ka keqëkuptime, punoni për pëllumbin e Kosovës, se si ta dërgojm në panaire të organizuara ndërkombëtare.
Të nderuar pëllumbëtar forumet gjithkund pa dallimgjuhe shprehin mendime të shumta dhe kritikohen në aspektin, kritika tna përmisojn pozitivisht, shprehjet e shfaqura janë msimë.
Ne ende nuk kemi fillue këtu të shtjellojm leksikone në favor të pëllumbav, ne duhet të organizojm ndoj veterinar për kshilla sa i përket Medicinës në pëllumbtari, unë kam besimin tim se nevoja po na troket, shihni globanizimin e nxehjes ësht bër problem global, këte po e trajtojn kokat ma të mençura dhe të pasura të botës. Këto nuk jan të shëndetshme andaj te pëllumbat ndikon edhe ma tepër, nevoja përdit na rritet, shkëmbimi i mendimeve ësht i domozëdoshëm, mendone të kaluarën e hobit tonë në çfar kritike ka qenë, si na kan trajtu, me çfar syri na kan shique, kush na ka përkrah, këjo nuk donë koment ne duhet të bashkohemi sa ma shpejt, të jemi unik të ndihmomi mes veti, ana tjetër e botës në pëllumbëtari shum ndihmohet këte jav them me shum sinqeritet.

Me shum rrespekt ju përqafoj të gjithve në forum, në veqanti Verimin.
Përshëndetjet vin nga Sulejman Nuredini.

Name:VERIM
Homepage:-
Zeit:10.01.2008 um 19:23 (UTC)
Nachricht:Ma mir kqyri posharet edhe plumbat ILIR e tuki edhe makedoni nuk lexon ni liber poshum libra edhe i kthen spejt te Pérshéndes

Name:Syla
Homepage:-
Zeit:09.01.2008 um 22:26 (UTC)
Nachricht:Edrejta për të shfaqë mendime dhe liria e fjalës janë të garantuara e të lira.
Shprehja e të menduarit ndryshe ësht aftesia shpirtërore e individit, gjithmon duke mendu ndryshe në procesin pozitiv, kritika pa argumente si mulliu pa ujë, kritika e mirfillt ësht gjeneratore e proçeseve frytdhënse.

Shokët e forumit nuk kan nevoj të hidhrohen mesë veti.
Faktet flasin, robrusit e tokave tona lanë gjurmët e veta, çdo tentativ e rujtjes të fjalve të huja vjen ndesh me të folurit e unjisuar kombëtar, me këte humbë krebilitetin në kërkimin e standardizimit të pëllumbit Krahësjellësin e Prishtinës, nëse e thrrasim në gjuh të huaj (dunek) ne e shesim rasen tonë duke dëshmu se ësht pëllumb Turk, duneku i Maqedonis ësht pëllumb Turk se e solli Evlija Çelebija në vitin 1660 për dëfrim ushtarve Turk në tokën e Iliridës.
Unë nuk kam asgja kundër Turqve, timën e mbroj argumenti ësht në anën Shqiptare, shkrimtart Gjerman na vlersojn se Krahësjellësi i Kosovës ësht Prishtina tümler.
Ne të vetëdishëm i msojm fëmit gabimisht dhe nuk kemi nevoj të kujtojm fjalë të robrusit.
Pëllumbëtarët Shqiptar kemi tradit të lasht denbabaden në pëllumbtari.

Pa keqë kuptime ju përshëndet Sulejman Nuredini nga Zvicrra.

..::: Pllumbajtesit dhe pllumbat:::...
 
Mirre se vini argetim te kendshem ju deshiron web tim pllumbatekosoves
 
Myspace Layouts
..::www.pllumbatekosoves.de.tl ::..
 
NJE SPJEGIM I SHKURT
: te gjidha kto rasa qe ikemi permend po kultivohen ne kosov.

po perveqe dunekit edhe gjulive.
kta plluma tjer nuk jan ne libra te botes.jan si raca te pa ngjofshem
..shpicat e pejes ikan shpale si pllumi i bosnjes.,pllumi ilir po permendet se eshte pllum i gjermanis,...
....
 
per gjdo paskjarim edhe pytje lirisht mundeni me kontaktu
edhe ne kto email adresa
djelli@hotmail.de player_o1@hotmail.de
....
 
web meister .RAMA.

 
falminderit miqte dhe shokt per viziten ne ket web 309413 Besucherfalminderes
Diese Webseite wurde kostenlos mit Homepage-Baukasten.de erstellt. Willst du auch eine eigene Webseite?
Gratis anmelden