Tipplerat

 

tipplerat siq edini si ne gjdo vend te botes p oashtu edhe ne kosove kjo race epllumave eshte nje nder racave qe po mahen ne kosove .rezultatet me te mire e dhe kohen qe ekan arrit pllumbagjit tan kosovare eshte 17 sahat me kta plluma .veqanarisht duhet ta te punojm me teper dhe te aritim rezultate me te mdhej po ni ashtu qe na mundesoj z.mustaf kuksi qe na pruni tipplerat qe eshte edhe nje njeri qe mundet qe te shkruaj nje liber per rasen e pllumave tippler qe edhe e ka tregu veten neper gara te do sportistave qe i ka tregu se si luhet me tippler e tjer.sidomose ne prizren ku eshte edhe  formu klubi i tipplerave kosoves UTK te cilin e perfaqsojne tipplerashat e prizrenit dhe redhines,ferizajit.pejes.prishtines e viseve te tjera kosovare.   si dhe ne kosove kemi sportista te mir si pershembull z.Manush bakaj....z. Muharem qahja... Blerim rugova...florent tabaku...z.Adnan laloshi...z.Fatmir shinik...z.Sebajdin shkurtaku. z Adnan bajrami..  Berzat etemi...  z.Masar bajrami..ta permendime edhe nje djaloshe 17 vjeqare..allen regja rezultatet permi 16 sahat.po net na falin   edhe sportistat(tipplerashat kosovare) qe nuk i kem permend emrat e qe ikan rezultatet permi 15 sahat ose 16. se ne viset tona  kushtete edhe redhanat ...ushqimi.vitaminet,tereni.e tjere..per me e arrite ket rezultate eshte diqka abnormal.duhete mu kone mjeshter imadhe per tipplera.respekt ktyne shokve tane ..l
teksti valdet  prizren


 

Die letzten Kommentare zu dieser Seite:
Kommentar von gjilani , 28.06.2015 um 07:07 (UTC):
blej tiplera engleski me marveshje

Kommentar von Shahin, 05.03.2015 um 11:04 (UTC):
Prsh
Une kam tipplera.harry shanon.jack boden edhe merdith. jetoj ne norvegji. jam i interisum a ka naj kush tiplera me shit ne norvegji ose suedi..

Kommentar von zija sejfiju, 29.09.2014 um 23:06 (UTC):
boj ndrrimin e buqkalive me tiplera angleski nese don najkush letum lajmrohet ne tel 044-470-834 jumirpres gjilani


Kommentar von qendrim rastelica, 24.04.2014 um 20:31 (UTC):
une blej plluma kaqerota femen nja po me vyn veq qmimin 2.50 cen ma shumm jo femen te mir

Kommentar von andi spahiu, 11.04.2014 um 11:08 (UTC):
kerkoj dy tiplera sarita femna tmira so problem sa pare veq tmira mu kon ose muj me bo ndrim me 8 tekjaka serbis me mi gjet nakush 2 sarita tmira femna

Kommentar von Drenica , 21.01.2014 um 16:11 (UTC):
i kom dy gjylia te bardha me kra te zi mi hek njan osht e mir me kaquret ne gjyks e nja pa kaquret osht nese dikuj ja merr menja me i marr lajmronu ne NR 049454731 dyjat jon pi gjyliav me kaqureta ne gjoks po njana u dal pa kaquret ne gjoks

Kommentar von Besim, 21.01.2014 um 13:48 (UTC):
zijahi llashtic a mujtesh me deshmue qe te fluturojn 22 or, nese mujtesh me deshmue atehere shkruma email adresen se une jam i interesum per qasi tiplera t ung te pershendes

Kommentar von Besim, 21.01.2014 um 00:04 (UTC):
pershendetje per te gjith, mvjen mir qe ne Kosov kultivohen pllumbat tipler. Une jom nga Shkupi edhe me intereson me diten se cili lloj i tiplerit fluturon mas shumti edh nqfar menyre mujtesh me kuptue cilsin e nje tipleri, dmth cilat karakteristika e dallojn nje tipler qe fluturon shum me nje tjeter te thjesht. Ju lutem nese e dini diqka rreth ksaj ma jepni nje pergjigje, faleminder kalofshi mir

Kommentar von zijahi llashtic, 18.01.2014 um 20:16 (UTC):
kam me shit tiplera engleki qe flytyron 22 dy or qmimin 50 er0 copa kush asht i intersum tel 04470 834 tug

Kommentar von Enes, 25.10.2013 um 11:52 (UTC):
Tungjat jeta te gjithve a ka me shit tiplera qift nej kush me penla kamve nese po lajmroni ne ket imell
fellne

Kommentar von agronii , 11.08.2013 um 11:46 (UTC):
Xeher te kokann tiplert

Kommentar von po po , 29.07.2013 um 23:04 (UTC):
ater bahet dynek

Kommentar von alushi, 24.06.2013 um 22:55 (UTC):
a ka munsi tiplerat me pas 13 pendla ne bisht

Kommentar von Burimi, 21.05.2013 um 11:52 (UTC):
Veq dashta me kallxu qe pllumat e Harry Shannon e kan thy niher recordin po mo jo se o plak aj mo spo mun mej ushtru momentalisht Jane ne angli tu e nxan venin e pare qe 3 vjet e fundit pilot Tippler une I kam 2 part po tipplerat qysh ti ushtrojsh jan ne fluturim dave black e ka videon ne you tube tu I ushtru pilot naten shikojeni tung

Kommentar von gjilani, 31.01.2013 um 01:08 (UTC):
qfar tiplera a jan engleki dhe sa or flyturojn vetem tregoje realitetin qmimin sa e kan

Kommentar von agronii, 29.01.2013 um 07:11 (UTC):


Kommentar von meha, 20.01.2013 um 12:56 (UTC):
kush esht i interesuar per tiplera jam ka i shes te gjith se jam pak i zan e spo ka koh mu merr me ta lajmrohuni ne tel 044-298-728 tiplerat doken ska koment cmimi sipas marveshjes ka bataka te verdh vlladika te zi me traka salimavra jan diku 30 cop

Kommentar von ju peshedet besimi prej canadas, 18.12.2012 um 05:55 (UTC):
ju kisha lut pllubasit e tiplerave se qfar ushqimi pi ushqeni pllubat qe po ju fluturojn 17 or se une kam tiplera shanon po duhet 8 lloje te ushimit me fluturu shum te fala te gjithve

Kommentar von trimi kodra , 04.12.2012 um 13:47 (UTC):
per tiplera kur doni jav paloj une tanve per prekaz hajdeni kur te doni

Kommentar von mmmm, 04.12.2012 um 02:46 (UTC):
kush don tiplera te fort me garancion qe fluturojn ka vetem manush bakaj prizren vizitone ne fcb me respekt ...

Kommentar von ROKI, 29.11.2012 um 13:43 (UTC):

Kommentar von canada , 23.08.2012 um 15:00 (UTC):
te prshdes ty nga prizereni sit jen origjinal shanoon tipler ki me arrit rrezulltate te mira tug

Kommentar von disi-ks@zbavitu.net, 14.08.2012 um 20:58 (UTC):
hej tungjatjeta shiptare une jam prej poslishti komuna prizren .une i kom ja 72-75 tiplera i kom 8 tiplera origjinale harry shanoon se mi kan pru prej zvicrres ni kojshi e aj a kan i ka marre ne angli 7 tiplera 7800ch franga e mi ka pru 2 prej qative shtatve
e une sivje kom arrite rezultat me zoje te ri 15h e 45min

Kommentar von canada , 26.05.2012 um 03:19 (UTC):
tiplera te mir ne kosov nuk keni tung ju uroj sukses te gjithve

Kommentar von dunek , 07.05.2012 um 10:58 (UTC):
sa eshet nje qift

Kommentar von aluashi, 11.04.2012 um 16:34 (UTC):
jetoj ne pz kam tiplera te mir shum kuril jetoj

Kommentar von ermir , 16.03.2012 um 20:22 (UTC):
kta tiplera shum te fort a po jo a
mu po me pelqejn shum te mir keta tipletat e kosoves


Kommentar von floriani, 04.03.2012 um 13:41 (UTC):
edhe shajnas masi po fol ti por dikond a e din ti se qka jan pllumat tiplera anglez un kam tiplera anglez edhe irish si ta din se qka jan irish tiplerat irish jan te irlandes jan shum tiplera tmir edhe fluturojn deri 17 or pa probleme un i kam ble pllumat prej agimit nga gjermania - emendingen agimi i ka tiplerat anglez qa i fluturojn pa probleme deri 21 or si ta nje ti ket njeri tani e din se qa jan tiplerat irisch edhe englel shoki a tung klm

Kommentar von floriani, 04.03.2012 um 13:22 (UTC):
ti mu spo me njike shoki po vetem po ja fut mosi koke i shajnes un jetoj n dragash jem dhondrri conit edhe un i kam 48 plluma tiplera anglez harry shannon edhe simos te beson tash met 10 jam n dragash ti tregoj videot edhe fotot e pllumave edhe se ku jetoj un edhe ku i ma pllumat po masjafut kot e kot kur mos ta njeh dikond se un i ma pllumat midis salzburgit qe 13 vite se floriani kapas edhe kur ka jetu n kosov njeri a tung klm

Kommentar von kulleri, 03.03.2012 um 17:02 (UTC):
hahahah florian rrevqi paska plluma te mir ne austri po rren aj shum pse bre florian po shkrun pa lidhje te di kush je boll mir edhe ku jeton ti ne austri qysh jeton ti tung shoki nga shajnja dragash

Kommentar von florian-brezne-austri-salzburg, 01.03.2012 um 22:13 (UTC):
mirmroma shqiptar un jam floriani nga fshati brezne jetoj n austri salzburg un kam tiplera origjinal harry shannon angli kam rrezulltate shum te mira 20,25or -21,17 or por un kisha pas deshir mi provu tiplerat e kosoves mi marr per n austri un kam me ardh me daten10.03.2012 n kosov e kam mi bler ja 10 tiplera mi pru n austri por ju lutna sit ka naj tip tiplera tmir me kontaktu n numrin 044244853 i kisha bler ja 10 tiplera tung kalofshit sa ma mir. Floriani

Kommentar von verim, 17.02.2012 um 18:04 (UTC):
mirdita kush ka mundsi me dhon numrin e tel shani alishani ka tiplera jeton né korill pz

Kommentar von egzon, 10.02.2012 um 22:27 (UTC):
shes tiplera me rezultat deri n 16:58 kush asht i interesuar munet me ardh edhe mi pa qmimi i volitshem kont. 045 318 629

Kommentar von jam dini prej ferizajit, 02.02.2012 um 15:45 (UTC):
saeki copen edhe sa rrin nhava sa rezultat kan

Kommentar von ali vushtrri, 21.12.2011 um 17:00 (UTC):
peshendetje un kam dyneka me shit me garancijon me rrutullu qe doni kajmronu ne ket numer 045650218

Kommentar von mitat, 13.12.2011 um 08:22 (UTC):
shes tiplera origjinal

Kommentar von dritoni, 08.12.2011 um 18:23 (UTC):
qasi po lypi edhe une po nuk po gjaj si don shfaba lajmrom ok edhe a ka munsi me dit per qita ne foto si ishi qfar qmimi kan edhe sa rrin hava ok flm per pytje

Kommentar von riki, 06.12.2011 um 11:45 (UTC):
hehehe shum aa

Kommentar von arsimi, 14.11.2011 um 19:46 (UTC):
Ma te mire se shabit Si ka kush shanona origjin e kamplling origjinal.e din ne pz qka eshte tipleri.

Kommentar von kadri, 15.10.2011 um 12:31 (UTC):
shum tiplerat e fort i paske

Kommentar von ngoni, 22.09.2011 um 13:25 (UTC):
ngoni diqka kush sjau ka pa hajrin jon ferragji ne bele hin per ta ju kisha ba thirrje me i lan krej

Kommentar von PZ, 11.09.2011 um 12:45 (UTC):
kush don me ble tiplera .Contact life.l@hotmail.be

Kommentar von prizrenalia, 05.09.2011 um 20:28 (UTC):
hey o ju pllumbajtsat e kosoves mos folni per plluma po nese doni me pa plluma shkoni te manush bakaj ne pz edhe tani e shini se kush ka plluma

Kommentar von kusha, 26.08.2011 um 09:31 (UTC):
pllumat e fort a me tipplera ska po tut kokan kuta

Kommentar von big, 25.08.2011 um 12:59 (UTC):
hiqju pllumave te mustafes se jone me 14 pengla ne bisht dhe ata jon meleza

Kommentar von Arditi, 11.08.2011 um 05:00 (UTC):
Inkfo ekam nxan nje tipler i kuq bishtin e bardh me pika tu kuqe nga pak me unaz te Lubizhdes ...

Kommentar von merimani mga theranda , 10.08.2011 um 19:32 (UTC):
tungi sa per tiplera kokan fenomenal po me pelqejn dicka shum ok ska fjal tjera vetem perpara

Kommentar von eri, 28.07.2011 um 00:40 (UTC):
jam i interesum me i ble dy te kuqa krat e bardh buqkali amo pa u ka te perzim pa pika hiq sguxon me pas pika edhe dy te zi krat e bardh pa perzi hiq krejt te zi mu kna veq kerat e bardh mi pas

Kommentar von king, 23.07.2011 um 19:56 (UTC):
kam ni tippler ne shitje 3 eur. gjinia femer ësht i përzien me prrost contact. bossx@zbavitu.com

Kommentar von Liridon, 20.06.2011 um 15:56 (UTC):
tung
a ka naj kush qi don me ble postiera. email-
gerca_7@hotmail.com

Kommentar von jakup prizren, 22.05.2011 um 22:02 (UTC):
posqarisht pershndes klubin tim pllumbi qe eshte ni nder me te vjetrit klube qe beri hov te formohet klubi pllumbi dhe i uroj fat gjith pllumagjive ne gara me te mira te arijm rezhlltate te mira pershndetje nga jakupi prizren

Kommentar von naiti, 14.05.2011 um 11:24 (UTC):
shum shum foto te mira kokan

Kommentar von ardian lushtaku, 25.04.2011 um 20:07 (UTC):
ajini ty emajt frontin hala ajo a SK


Kommentar von skenderajli , 20.04.2011 um 21:48 (UTC):
per pisminasha kush jeni i interesun hina me ka 1000 euro i lshojm ne tiran ose ku doni deri ne 1500 kilometrajam qe i lshoj kush jeni i interesun me lu me mu lujna ju pershendes

Kommentar von skenderajli, 20.04.2011 um 21:33 (UTC):
o TI XENII i lushtakve mos u fryj se pllumat qe i man ti une nas ne gjymez nuk i shti e mos u shit kishe une kam plluma te fort se per taklalgjyna ti hiq spe dishe kush i kat fort ne sk e nese o kush i interesun une i kom 65 copa takllagjyan i kom do mej hjek ju pershendes e ti xeni veq mun me palu

Kommentar von besim gashi, 27.03.2011 um 21:24 (UTC):
une kom tiplera tkuq saqina mavra grishum edhe kom me jek kush don me kontaktu o44737365

Kommentar von fromferizaji, 27.03.2011 um 02:24 (UTC):
msysh kokan me ju marr ktyne tiplerave (divlav dhe bozav)
Nese dikush ka tiplera te pastert qe i hjek prej zorit un i paguj deri ne 5€ copen.

Kommentar von kushtrimi , 13.03.2011 um 12:24 (UTC):
pash te mir i pahe ama munaho edhe ma te mir si tke me shit nja dy tiplera me um i shit kontakto ket imell kusha-loqki02@hotmail.com

Kommentar von bekim plakolli , 03.03.2011 um 10:08 (UTC):
a ka najkush me shit xhylia te bardha jom i interesum mi ble kush ka let lajmrohet ne -nr-tel-044359634-ju mirpresim

Kommentar von bekim, 01.03.2011 um 19:00 (UTC):
A aka najkush me shit tiplera te verdh ose boza qi kan fluturu 15 or nese ka lajmrohuni

Kommentar von kulloshi , 27.02.2011 um 15:24 (UTC):
te mir i paske a e shet naj njo

Kommentar von rrusta drenas, 27.01.2011 um 18:30 (UTC):
hej kush ka tipler te verdh edhe shfaba qi fluturojn ka 17 ore lajmromni nesi iken me shit naja

Kommentar von lindi, 26.01.2011 um 22:51 (UTC):
o valdet mdoket paske harru me permen ni mbret te tiplerave qe osht ne prizren..Sja vlen Gazmend Sejden pa e permend ...se mdoket osht mbret me rezultate te pergjithshme...pershendetje

Kommentar von anonim, 15.01.2011 um 17:35 (UTC):
tungat kretve ju pershndes e pash ni muhabet per drenicen drenica tash ma ashte pranu ne utk te kosoves edhe shihen rezultatet kismet presim a i kan te mir apo qka po fjal palidhej skeni qka boni

Kommentar von rremi, 12.01.2011 um 15:32 (UTC):
tung juve qi thoni se drenica ka tiplera at pun harrone se prizrenlit i kan pas at rac tipleri qe ju i keni marr nga prizrenasit po lene drenicen se deri von nuk e keni dit qka asht karrota e po dini diqka per plluma

Kommentar von xeni, 08.01.2011 um 19:37 (UTC):
jo per hava i kem na drenicaa qetashh sja jepum doren as per hava as per kurgjuu per em lshu larg pispinasha e tanat...

Kommentar von lytaqi, 08.01.2011 um 19:05 (UTC):
XEN edhe siste njo aki imell anumer tel se pokallxoin gjinja se plluma per hava mat fort ska ne drenic


Kommentar von mavraa, 08.01.2011 um 18:50 (UTC):
eii leni senett se plluma kish ardijan lushtakuu veq shoni te rrethi i lushtakve edhe qone kryt hava e kqyrni ju qka ish puna e atyneee....... hallall ardijan

Kommentar von tipleri , 04.01.2011 um 22:56 (UTC):
kush don englez me ble hajdni ne gjyle kar ose ne matiqan huahuahu ndalohet hyrja budallve ne kafaz huahuahu

Kommentar von xeni, 03.01.2011 um 18:23 (UTC):
kush ka per hava e te lajmrohet te bab nr 045-214-089 takklagjyna edhe tiplera

Kommentar von Qerimi Ardi Xeni , 03.01.2011 um 17:46 (UTC):
Ju pershndes te gith pllumagjit jam i interesun a 4 qifta bataka nese ka kush me i shit um lajmroni ne kit add
ardi_00@hotail.com

Kommentar von mustafa me kmishen lara-lara , 31.12.2010 um 07:50 (UTC):
hej jam shum intersum me gjett tipplera lara-lara si kmishen qysh e kam ama duhet mu rrutullu tippleri patjeter a u bo flm ne qdo koh ksajde jam lajmrohuni ne add hajdeqihum@hotmail.com flm gjithve...

Kommentar von BASHKIMI MITROVIC, 30.12.2010 um 17:11 (UTC):
NESE KA DIKUSH POSTJERA ME SHIT LE TE LAJMROHINI KTU TUNG

Kommentar von dritoni_ger@hotmail.com, 27.12.2010 um 18:10 (UTC):
tungjat jam ih interesum ja 25 cop ka spo ih shte
pershendetje tung

Kommentar von ardian lushtaku, 24.12.2010 um 17:08 (UTC):
ikam teverdh utk 15 copa te verdh veq 4 mat dobt ikom me kra tjert ne gershan ndash besoni ndashma prei sabahit si po hajn poi qoi ma dej ne aksham ne shibel po rrinKommentar von toni nga peja, 22.12.2010 um 21:20 (UTC):
qka ka ne ks prej pllumave ka pak vende e sodoms ne pej

Kommentar von tipleres zhurii, 18.12.2010 um 14:20 (UTC):
muli edhe besi pershendesin gjith gullubart qka jan ne kosov une kam qef tiplerat edhe kam tiplera shum te mir ke i ikm mirr 19 hor ikam racc englersi tiplers si te doni me kontaktu ne numrin te telefonit 044-817-096-044-914-607 tung ju pershendes

Kommentar von hakushtrimi, 05.12.2010 um 17:25 (UTC):
un kam plluma qe mkan fluturu 19 or ju pershendes

Kommentar von meli besjan , 25.11.2010 um 18:05 (UTC):
po m vjen mir qe i paske t mir le t thojn qka t dojn se shum t mir i paske valla

Kommentar von edoni , 15.11.2010 um 16:51 (UTC):
hallall te koft se ti paske tipleraa

Kommentar von NIKIIIIIII, 05.11.2010 um 21:00 (UTC):
KUSH DO ME BLE TIPLERA LAJMRONU 044833459

Kommentar von islam, 24.10.2010 um 16:47 (UTC):
nese kini tiplera te mir jam i interesun mi ble lajmroni ne numrin 044 947 151

Kommentar von fatmiri bossi, 05.09.2010 um 17:57 (UTC):
fatmiri ju oer shendet zoti ju rujt

Kommentar von enes_tina@zbavitu.com, 05.09.2010 um 02:32 (UTC):
tung une kam 30 tiplera akles

Kommentar von esati, 03.09.2010 um 15:10 (UTC):
shes tipplera shannon te importum prej gjermonis nese doni muni me kontaktu memu 049-445050 ose esati30@hotmail.de

Kommentar von ardian lushtaku, 03.09.2010 um 10:28 (UTC):
raca e verdh gjendet ne anen e prizirenit mese shumti tash eshet shprenda ne shumicen e vendev kur se kta piklanat skumpas munsi mi pa kurse qasi te bardh kam un vet

Kommentar von Astriti , 01.09.2010 um 05:26 (UTC):
Arben ake e-mail adress kum pas deshir te kontaktoj me ty nese nuk te pengon?

Kommentar von Arben banulla, 30.08.2010 um 21:24 (UTC):
Ej haver un i kam veq dy engleza jan limanca se krejt buqkali i kam veq edhe ti i paske t mir shum tung Arbeni

Kommentar von lori, 29.07.2010 um 19:35 (UTC):
kush don me ble tipplera anglez

Kommentar von TIPLERI, 29.07.2010 um 15:39 (UTC):
e kdal more xen se ka mat fort se ti shko te arsim ckerla ne PR EDHE NI FAR HAJRO kalxon aj qe i kan flutur 18 or a peshe qe paska mat se TIKommentar zu dieser Seite hinzufügen:
Dein Name:
Deine Nachricht:

..::: Pllumbajtesit dhe pllumbat:::...
 
Mirre se vini argetim te kendshem ju deshiron web tim pllumbatekosoves
 
Myspace Layouts
..::www.pllumbatekosoves.de.tl ::..
 
NJE SPJEGIM I SHKURT
: te gjidha kto rasa qe ikemi permend po kultivohen ne kosov.

po perveqe dunekit edhe gjulive.
kta plluma tjer nuk jan ne libra te botes.jan si raca te pa ngjofshem
..shpicat e pejes ikan shpale si pllumi i bosnjes.,pllumi ilir po permendet se eshte pllum i gjermanis,...
....
 
per gjdo paskjarim edhe pytje lirisht mundeni me kontaktu
edhe ne kto email adresa
djelli@hotmail.de player_o1@hotmail.de
....
 
web meister .RAMA.

 
falminderit miqte dhe shokt per viziten ne ket web 321875 Besucherfalminderes
Diese Webseite wurde kostenlos mit Homepage-Baukasten.de erstellt. Willst du auch eine eigene Webseite?
Gratis anmelden