Tipplerat

 

tipplerat siq edini si ne gjdo vend te botes p oashtu edhe ne kosove kjo race epllumave eshte nje nder racave qe po mahen ne kosove .rezultatet me te mire e dhe kohen qe ekan arrit pllumbagjit tan kosovare eshte 17 sahat me kta plluma .veqanarisht duhet ta te punojm me teper dhe te aritim rezultate me te mdhej po ni ashtu qe na mundesoj z.mustaf kuksi qe na pruni tipplerat qe eshte edhe nje njeri qe mundet qe te shkruaj nje liber per rasen e pllumave tippler qe edhe e ka tregu veten neper gara te do sportistave qe i ka tregu se si luhet me tippler e tjer.sidomose ne prizren ku eshte edhe  formu klubi i tipplerave kosoves UTK te cilin e perfaqsojne tipplerashat e prizrenit dhe redhines,ferizajit.pejes.prishtines e viseve te tjera kosovare.   si dhe ne kosove kemi sportista te mir si pershembull z.Manush bakaj....z. Muharem qahja... Blerim rugova...florent tabaku...z.Adnan laloshi...z.Fatmir shinik...z.Sebajdin shkurtaku. z Adnan bajrami..  Berzat etemi...  z.Masar bajrami..ta permendime edhe nje djaloshe 17 vjeqare..allen regja rezultatet permi 16 sahat.po net na falin   edhe sportistat(tipplerashat kosovare) qe nuk i kem permend emrat e qe ikan rezultatet permi 15 sahat ose 16. se ne viset tona  kushtete edhe redhanat ...ushqimi.vitaminet,tereni.e tjere..per me e arrite ket rezultate eshte diqka abnormal.duhete mu kone mjeshter imadhe per tipplera.respekt ktyne shokve tane ..l
teksti valdet  prizren


 


Kommentar zu dieser Seite hinzufügen:
Dein Name:
Deine Nachricht:

..::: Pllumbajtesit dhe pllumbat:::...
 
Werbung
 
Mirre se vini argetim te kendshem ju deshiron web tim pllumbatekosoves
 
Myspace Layouts
..::www.pllumbatekosoves.de.tl ::..
 
NJE SPJEGIM I SHKURT
: te gjidha kto rasa qe ikemi permend po kultivohen ne kosov.

po perveqe dunekit edhe gjulive.
kta plluma tjer nuk jan ne libra te botes.jan si raca te pa ngjofshem
..shpicat e pejes ikan shpale si pllumi i bosnjes.,pllumi ilir po permendet se eshte pllum i gjermanis,...
....
 
per gjdo paskjarim edhe pytje lirisht mundeni me kontaktu
edhe ne kto email adresa
djelli@hotmail.de player_o1@hotmail.de
....
 
web meister .RAMA.

 
falminderit miqte dhe shokt per viziten ne ket web 214002 Besucherfalminderes
=> Willst du auch eine kostenlose Homepage? Dann klicke hier! <=